Zmiany w Polsce


Chcialbym zebyscie napisali jakie zaszly zmiany w Polsce przez ostatnie 5 lat.Czy cos sie poprawilo na lepsze,chodzi mi glownie o prace i zarobki,bo w moich rodzinnych stronach (Czestochowa)nic sie nie poprawilo i wszyscy jak narzekali tak narzekaja.
Odpowiedz
Szczerze mówiąc w moim rodzinnym Lubinie (nie mylić z Lublinem) też nic się nie poprawiło. Dalej jedynie słuszny pracodawca KGHM rekrutuje do pracy tylko po znajomości. Jeśli ktoś ich nie ma to czeka go nędzna wegetacja w jakiejś spółce lub u prywaciarza. Poza moim miastem też wcale nie lepiej. Szczerze mówiąc to chyba czas zacząć myśleć o wyjeździe zagranicę. Wolę żyć jako obcy w cywilizowanym kraju, ale żyć godnie niż wegetować w "ojczyźnie" (a tak szczerze to raczej u macochy).
Odpowiedz
Rząd PO dąży do prywatyzowania większości spółek państwowych. A co jeszcze? Nie mieliśmy zatarć z Ruskimi przez rząd PiS i wiele tysięcy firm nie zostało wyrzuconych z rynku rosyjskiego.
Odpowiedz
Rząd PO, poza prywatyzowaniem czego się da, nic nie robi. Jak mu się skończą firmy to pewnie zacznie ziemie po kawałku wyprzedawać swoim rodakom - Niemcom czy innym chętnym. Nie tędy droga. Powinni obniżyć podatki by pobudzić przedsiębiorczość i dać odetchnąć nieco zwykłym ludziom, uprościć system podatkowy i zmniejszyć biurokracje. Wtedy może to i owo by się ruszyło. Powstały by nowe miejsca pracy, a ludzie więcej mogli by wydać na konsumpcje zamiast na podatki. Oczywiście pozostają też inne kwestie (służba zdrowia czy system emerytalny), ale od czegoś trzeba zacząć. Niestety... Polak mądry po szkodzie. Dopóki, zamiast drugą Japonią czy Irlandią, nie staniemy się drugą Grecją to nikt się nie opamięta. Niestety już będzie za późno.
Tak poza tym Sejm powinien mieć co najmniej 1/3 mniej posłów, a połowa urzędasów różnego szczebla (miejskie, wojewódzkie, starostwa itp.) też powinna poszukać sobie nowej pracy. Ci ludzie nic nie robią poza piciem kawy i układaniem pasjansa na kompie. Tylko koszty generują bo nie wytwarzają żadnego dobra, a z tym co oni robią poradziłaby sobie 1/3 osób "pracujących" tam obecnie. Co do ministerstw to też się zastanawiam czy aby na pewno wszystkie są potrzebne.
Odpowiedz
No i zaczyna się. Tak jak się spodziewałem. Zgoda buduje.... i zbudowała nam wyższy VAT i likwidacje niektórych ulg podatkowych. Rządzący po prostu nie myślą głową tylko *****. To jest chyba oczywiste, że nadmierne zaciskanie śruby podatkowej wywoła efekt odwrotny. Wystarczy zagrać w dowolną symulację typu Sim City - gdy wyśrubujemy nadmiernie podatek to ludzie przestają się osiedlać, a wręcz zaczynają uciekać przez co zyski dla budżetu zamiast rosnąc maleją. To co prawda tylko gra, ale w prawdziwym życiu jest podobnie. Ludzie wcale nie będą zarabiać więcej niż przed podwyżką podatku a nawet jak dostaną te parę groszy więcej to skutecznie zniweluje to droższy prąd, gaz czy inne media oraz wzrost cen żywności i albo po prostu zaczną mniej kupować, albo część zakupów zrobią w tzw. szarej strefie. Naród ubożeje, coraz więcej młodych ludzi z przyczyn materialnych odkłada w czasie założenie rodziny, pracy nie ma a jak jest to dla "znajomków", a te ch*.*e nie dość, że sami żyją jak królowie to jeszcze śrubę dociskają w imię walki z kryzysem. Tracą na tym zwykli, szarzy ludzie bo bogaty tego nie odczuje albo to obejdzie jak jest cwany. Gratuluje pryszczatym zwolennikom PO ich trafnego wyboru. Szkoda tylko, że konsekwencje będziemy ponosić wszyscy. Ciekawe co dalej "zafunduje" nam nasz wspaniały rząd w zgodzie z hrabią Komorowskim. Może by tak w połączeniu z likwidacją ulg na dzieci wprowadzić podatek bykowy? To na pewno przyczyni się do zwiększenia się przyrostu naturalnego i ogólnego poziomu życia narodu.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.