Witaj! Rejestracja

Zamek Książąt Pomorskich Darłowo

Ankieta: Polecasz?
Tak, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
Nie, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
[Wyniki ankiety]
 
 


Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Budowę zamku rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V, na ten okres datuje się też początek współpracy miasta z Hanzą. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, od 1930 roku muzeum.


Ceny biletów:
normalny - 4 PLN
ulgowy - 3 PLN

Godziny otwarcia:
codziennie - 10:00-18:00

zamek.szczecin.pl/pl/index.asp

   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
Nieduży zameczek. Byłem tam w sierpniu 2009. Cennik mniej więcej taki jak podał Brunet, ale oprócz tego coś tam się dodatkowo płaciło za możliwość wejścia na wieżę i za możliwość legalnego fotografowania. W muzeum zamkowym, z tego co pamiętam, 9 sal o różnej tematyce. Dodatkowo na terenie zamku była wystawa średniowiecznych narzędzi tortur i pająków (osobno płatne). Wejście na wieżę to dość strome schody - kobiety w szpilkach niech nawet nie próbują Smile Zakochani obowiązkowo muszą pogłaskać złotego gołębia znajdującego się na dziedzińcu by miłość połączyła ich na wieki (sprawdzone, póki co działa Wink ).
Jak pogoda nad morzem nie pozwala na plażowanie lub po prostu ma się już dość (ile można się wylegiwać w piachu Tongue) i jest się w Darłowie lub okolicy, warto zwiedzić Smile
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zamek Książąt Pomorskich Szczecin brunet 1 3,410 04-07-2013, 07:54
Ostatni post: