Wiara


Jak patrzycie na swoja wiarę? Czym ona dla was jest? I czym a raczej Kim jest dla was wasz Bóg?
Odpowiedz
Dla mnie wiara jest wskazówkom jak prowadzić życie, nie powiem że zawsze się kieruje nią, lecz staram się. Bóg jest kimś kto, patrzy na nas z góry, tak jak stróż ...
Odpowiedz
Uznaję takie zjawisko socjologiczne jakim jest wiara w "boga/ów"
Lecz nie mogę o sobie powiedzieć, że jestem osobą wierzącą. Mowie to z pełną odpowiedzialnością.
Przedstawmy sobie sprawę jasno.
Osoba wierząca powinna kierować się wartościami narzuconymi przez "filary danej religii"
Ja kieruję się zasadami moralnymi.
Jak dla mojej osoby prawdziwych "wierzących" jest tak naprawdę garstka. Reszta to hipokryci, którzy uważają się za osoby wierzące, ale zaraz ?? osoba wierząca postępująca według praw danej religii(opartych na prawie moralnym w większości przypadków) nie powinna np. oszukiwać zdradzać kraść, zabijać itp.. a co mamy ? wszyscy wiedzą jak jest... Więc LUDZIE zastanówcie się nad sobą zróbcie sobie prawdziwy rachunek sumienia i zadajcie sobie pytanie "Czy ja naprawdę jestem osobą wierzącą? Czy tylko mi się wydaje, że nią jestem?" odpowiedzcie sobie sami w duszy i wyciągnijcie wnioski ;]
POZDRAWIAM ;]
Odpowiedz
Ja na szczęście, wyrwałem się z tego religijnego koła. Dużo czytałem na temat wielu religii i na dobra sprawę, każda wywodzi się z poprzedniej. Poza tym większość tekstów napisanych w "świętych" księgach, to bzdury, które naukowcy mogą podważyć i udowadniają to praktycznie na każdym kroku. Jednak w głębi serca chciałbym, aby nasze życie miało jakiś sens i powód. Wierze, ze "Boga" możemy znaleźć w samym sobie. Sami wiemy co jest dla nas dobre. Moim zdaniem kluczem do tajemnicy jest nasza świadomość.
Odpowiedz
(06-20-2010, 20:19)Mefisto napisał(a): bzdury, które naukowcy mogą podważyć i udowadniają to praktycznie na każdym kroku
Muszę się z Tobą nie zgodzić, bynajmniej jeśli chodzi o Biblię. Wiedza w niej zawarta znacząco przekraczała epokę, w jakiej została spisywana. Pozwól, że podam Ci dwa przykłady:
1. O tym, że Ziemia jest okrągła, Biblia mówiła od zawsze. Można o tym znaleść wzmianki chociażby w proroctwie Izajasza, który wspomina o okręgu ziemskim zawieszonym nad nicością. Ciekawostką jest fakt, że Kościół, pomimo że podobno opiera swoje wierzenia na Biblii, karał śmiercią nikczemników, którzy powątpiewali w płaskość Ziemi oraz brak jej oparcia na żółwiach, słoniach, czy innych.
2. Godne uwagi są zwyczaje narodu Izraelskiego, który np. nakazywał czystość, zakazywał dotykania zwłok, a odchody miałybyć zakopywane poza obozowiskiem. W tym samym czasie w Egipcie rzeczą normalną było, że po sekcji zwłok lub innych zabiegach z martwym ciałem "lekarz" szedł odbierać poród. Pikanterii sprawie dodaje ciekawe zastosowanie odchodów przez inne niż Izrael narodów. Były one podobno fantastycznym.. lekarstwem. Kał wcierano w rany, aby lepiej się goiły. Robiono z nich też opatrunki. Świat zaczął sobie zdawać sprawę z istnienia zarazków dopiero za czasów Ludwika Pastera, czyli ładnych parę lat później.

Przyznam szczerze, że nie spotkałem się jeszcze z jakimkolwiek konkretnym podważeniem naukowym Bibilii (skoncentrujmy się na aspektach naukowych, nie wiary), za to niejednokrotnie Bibilia była przez naukę potwierdzana.
Odpowiedz
A ja powiem tak: Nie wierzę w Biblię,w Boga czy inne cuda na patyku.
A dlaczego ??
Dlatego że dla mnie Biblia to jeden wielki stek kłamstw i bzdur pzreczących samym sobie na każdym kroku.
Tak jak napisał Ymarg Biblia podawała ze ziemia jest okrągła,a księża którzy są jak mówią sami o sobie "powołani" przez Boga karali każdego kto tak twierdził,oskarżali go o herezję i palili na stosie.
Poza tym teraz "Kosciół" już nie jest miejscem modlitwy tylko instytucją robiącą ludziom wodę z mózgu.
Odpowiedz
To już nie wina ani Biblii ani Boga, że średniowieczny Kościół wciskał ludziom ciemnogród. Winni są hierarchowie tego Kościoła i ich żądza władzy nad ludźmi, a co za tym idzie możliwością gromadzenia dóbr materialnych. Prostym człowiekiem dużo łatwiej manipulować niż takim co ma jakieś pojęcie o świecie na którym przyszło mu żyć i dlatego wciskali ludziom takie bujdy i dobrze się mieli, a Kościół był wpływowy. Gdyby nie było średniowiecza, palenia czarownic, płaskiej Ziemi itp. to byśmy dziś na Księżyc na urlop latali :D A co do wiary w Boga to wierzę w Boga, ale instytucja Kościoła zaczyna mnie do siebie zniechęcać (np. przez skandale pedofilskie i inne afery seksualne księży czy nadmierne pożądanie dóbr materialnych przez duchownych). Bóg dał ludziom dobrą wolę i to, że instytucja Kościoła jest taka jaka jest, to nie jest jego wina tylko ludzi, którzy nim kierują.
Odpowiedz
No właśnie,ludzie dają sobie wciskać kit na prawo i lewo,i niektórzy wierzą w coś dlatego że tak mówi czcigodny Ojciec Dyrektor i inni jemu podobni.A ci co mają jakiś olej w głowie potrafią wysłuchać dwóch stron a nie tylko kościoła.
Oczywiście że Bóg dał ludziom wolną wolę i ja z niej w pełni korzystam,a ci fanatycy kościoła są już zniewoleni i nic na to nie poradzimy.Nie twierdze tez ze wszyscy księża są z jednej gliny ale wielu z nich jest tym kim jest tylko dla kasy i zysków materialnych.
Odpowiedz
Z całym szacunkiem, nie chcąc nikogo urazić ani zbulwersować, ale.. ludzie na potęgę wierzą w banialuki, jakie wciska Kościół. Pomijając brednie, które można usłyszeć od księdza, Biblia trzyma się kupy. Mało tego, czytając Biblię odniesiecie wrażenie, że księża jej wcale nie czytali. I nie chodzi mi tu o takie sprawy jak majętność Kościoła, czy wywyższanie się hierarchów, ich tytułowanie się, ale o takie podstawy, a przy tym takie brednie, że aż wstyd.
Podam parę ciekawostek :D
1. 10 przykazań w Biblii i w Kościele różni się od siebie. Te Kościelne zostały przerobione tak, aby można było oddawać cześć obrazom i wizerunkom, by przypodobać się pogańskim korzeniom chrześcijaństwa. W oryginale jest jasno na pisanie, że tego robić nie wolno.
2. Trójca mało tego, że nie istnieje, to jeszcze obraża Boga.
3. 24 grudnia to data urodzin boga słońca Rae (czy jakoś tak), a nie Jezusa. Zimą pasterze pod gołym niebem? I skąd ta data? Bo w Biblii serio jej niema. Szukałem.
4. Czy wyobrażacie sobie św. Józefa jadącego sobie na ręcznym? Ja też nie. I on sobie tego też nie wyobrażał, bo Maria NIE BYŁA DZIEWICĄ DO KOŃCA ŻYCIA. Jezus miał rodzonych braci i siostry, o czym również wspomina Biblia, a przemilcza, a wręcz tuszuje Kościół.

Więcej ciekawostek już niebawem! ;D
Odpowiedz
Ciekawe. Wychodzi z tego, że nie tylko średniowieczny Kościół, ale i współczesny wciska ludziom ciemnogród. Cóż... pragnienie władzy i gromadzenia dóbr materialnych jest ponadczasowe. Jednak jeśli chodzi o tych pasterzy pod gołym niebem to przecież nie było to w Polsce, a w Izraelu nie ma chyba srogich zim :) Co do reszty to się zgadzam :)
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.