Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

Wesele huczne czy skromne?

Poleć znajomym

Ankieta: Jakie wolisz wesele?
Huczne
Skromne
Średnie
Nie wiem
Wolę być panną/kawalerem
[Wyniki ankiety]
 
 


gombey
Przyjaciel

Trochę tu pisze o weselu, tradycjach weselnych, sukniach ślubnych itp. Chciałbym więc poruszyć temat jakie to ma być wesele. Czy ma to być wesele na 150 czy więcej osób czy może skromne, kameralne przyjęcie dla najbliższej rodziny czy może coś pomiędzy. Mi szczerze mówiąc bardziej odpowiada opcja skromna. Nie lubię pompy, imprez, bandy starych ciotek itp. Szczerze to wolałbym o 22 już mieć wszystko za sobą, a zaoszczędzone pieniądze wydać na jakąś podróż poślubną do ciepłego kraju. Mojej rodzinie w sumie nawet by to odpowiadało, ale mojej kobiecie i jej rodzinie już nie bardzo. Woleli by weselicho (może nie na 150 osób, ale spore). Czy warto sobie odejmować od gęby, rezygnować z lepszego auta, sprzętu do mieszkania, podróży poślubnej itp. by zaoszczędzić (nie mam zamiaru dębić od rodziców na to, a jak już to nie za dużo) na wesele, bo rodzina panny młodej chce sobie popląsać i innej opcji nie widzi (jak już pisałem moim na tym nie zależy, a wręcz są przeciw)? Według mnie nie.

Odpowiedz
brunet
Promotor

Ja tam uważam że jest to impreza jedyna w życiu i powinno się ją jakoś uczcić i przyjęcie jest dobrą sprawą. Może nie tak bardzo byliśmy za tym i rodzice również naciskali na to ale z dwojga złego jakoś przychyliliśmy się do wesela większego. Może jak kiedyś będę ojcem to też będę chciał jakiś tam podarunek zrobić synowi czy córce i zasponsorować wesele. To jest jakiegoś rodzaju ostatnia pomoc od rodziców, bo później już po wyprowadzce trzeba dbać samemu o siebie.

Odpowiedz
gombey
Przyjaciel

Jak mi dołożą do mieszkania to będzie to dużo bardziej potrzebny i praktyczny prezent. Więcej nie wymagam, zwłaszcza, że mam jeszcze brata, który niedługo też będzie chciał się usamodzielnić i siostrę na której przyszłość też muszą zacząć odkładać już dziś.

Odpowiedz
gombey
Przyjaciel

Tak jednak z drugiej strony w ten dzień organizować coś na wzór raczej stypy czy wesela to też lekka przesada tyle, że w drugą stronę. Jednak będę chciał zorganizować wesele tak na 50-60 osób. Z mojej strony tak ze 20 osób i od panny młodej ok. 30 i będzie dobrze. Nadal uważam, że to raczej skromna impreza, ale już jednak wesele, a nie posiadówka. A Wy jakie chcecie mieć wesele? A może jesteście już po? :)

Odpowiedz
brunet
Promotor

Hehe jednak młoda Ci dogadała ?;-P Wesele ma się raz w życiu i powinno się to jakoś świętować ;)

Odpowiedz
gombey
Przyjaciel

Owszem, ale trzeba mierzyć siły na zamiary i wesele na 100 osób lub więcej u mnie nie wchodzi w grę, ale takie do 50-60 czemu nie :)

Odpowiedz
Perełka
Użytkownik

Każda kobieta pragnie, aby ten dzień był wyjątkowy i niezapomniany. Chciałabym takie wesele, które ja i mój mąż będziemy pamiętać do końca życia. Nie mówię o jakimś mega hucznym weselu ale o takim, na którym można potańczyć i przeżyć niezapomniane chwile.

Odpowiedz
brunet
Promotor

W końcu tyle nam zostaje jedynie. Później już zostają rocznice i wydarzenia związane z dziećmi. Nie mówię że to nie będzie jakieś cudowne przeżycie. Ale ten moment zaślubin jest tylko 2ki zakochanych osób i pokazuje że kończy i zaczyna się nowy okres w życiu tej dwójki. Oby Nam wszystkim się wszystko powiodło w życiu i tego dnia dotrwali ;) Pozdro!

Odpowiedz
demonosz
Użytkownik

Co jak co, ale uważam, że porządny samochód do ceremonii ślubnej musi być :) Można go wynająć np. stąd:
https://car-rental.pl/kontakt/wypozyczal...ow-lublin/

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.