Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Demografowie alarmują: grozi nam katastrofa

Poleć znajomym


brunet
Promotor

Online
Cytat:Demografowie załamują ręce. W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a przybywa osób starszych, które już są albo niedługo będą emerytami. Zdaniem doktora Stanisława Kluzy trzeba zrobić wszystko, by Polki chciały rodzić jak najwięcej dzieci. Jeśli tak się nie stanie, grozi nam nie tylko katastrofa demograficzna, ale także finansowa.

Dzietność w Polsce jest jedną z najniższych na świecie, plasując nas na 212 miejscu na 222 kraje świata. Takiej dzietności nasz system emerytalny z pewnością nie wytrzyma, gdyż nie będzie w stanie utrzymać osób znajdujących się na emeryturze ze składek osób pracujących.

Rodzice, którzy decydują się na liczne potomstwo powinni być wspierani. Jednym ze sposobów takiego wsparcia może być Karta Dużej Rodziny. Posiadacze Karty mogą liczyć na niższe ceny komunikacji miejskiej, tańszy dostęp do obiektów kultury i sportu czy możliwość wysłania dzieci na zajęcia pozalekcyjne.

Na razie takie karty wprowadziło około 50 polskich gmin. Jedną z pierwszych był Grodzisk Mazowiecki. Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński podkreślił, że zniżki, oprócz instytucji gminnych, daje coraz więcej firm prywatnych. Dodał, że wprowadzenie Karty jest korzystne nie tylko dla dużych rodzin, ale także instytucji i firm. Przykładowo dzięki karcie w kinie jest o 30 proc. więcej ludzi, na basenie o 40 proc. więcej osób.

Pierwsza Karta Dużej Rodziny wprowadzona została we Francji w 1921 roku. W Polsce taką kartę jeszcze przed Grodziskiem Mazowieckim wprowadził w 2005 roku Wrocław.

źródło: wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,W-Polsce-rodzi-sie-coraz-mniej-dzieci-Demografowie-alarmuja-grozi-nam-katastrofa,wid,15458279,wiadomosc.html?ticaid=110540

Z tąd pytanie do naszych gości: Jak można temu zaradzić? Co nasi cudowni politycy powinni zrobić? co zmienić? Co usprawnić? Jakie ulgi wprowadzić, aby zaradzić temu problemowi?

Odpowiedz
PeTeBe
Przyjaciel

Niż demograficzny nie jest dla mnie problemem. Problemem jest ZUS, który działa na zasadzie piramidy finansowej i nieudolnie wydawane pieniądze podatników. Zbyt rozpasana biurokracja, i prawo, które w wielu przypadkach jest dziurawe jak durszlak nie sprzyjają życiu w Polsce.

Co powinni zrobić politycy? Zmienić ekonomię tak aby za najniższa krajową można było żyć a nie wegetować. Zbyt wiele małżeństw ma problem z wyżywieniem samych siebie, więc jak mają dodatkowo wyżywić dziecko. W Polsce jest około 800 tyś. niedożywionych dzieci. Co trzecie dziecko rodzi się w ubóstwie. To nie są warunki, w których polki zdecydują się rodzić więcej dzieci.

Zamiana kobiet w maszynki do rodzenia dzieci nie rozwiąże problemu a tylko go pogłębi. Młode kobiety będą dyskryminowane. Nie będą zatrudniane z obawy, że więcej czasu spędzą na urlopie macierzyńskim generując koszty dla firmy, w której są zatrudnione niż rzeczywiście w niej pracując.

To smutne ale po raz kolejny rząd pokazuje, że widzi w obywatelach nie ludzi a maszynki do robienia pieniędzy. A namawianie kobiet do rodzenia większej ilości dzieci jest dla mnie moralnie złe.

Odpowiedz
aleksa26
Użytkownik

sprowadzić chińczyków albo obnizyć podatki... innej opcji niet

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.