Witaj! Rejestracja

Uzdrowisko Polanica Zdrój

Ankieta: Polecasz?
Tak, ponieważ? Odpisz w komentarzu
Nie, ponieważ? Odpisz w komentarzu
[Wyniki ankiety]
 
 


Polanica-Zdrój (niem. nazwa urzędowa Altheide-Bad, zwyczajowa Bad Altheide, czes. Starý Bor) – miasto uzdrowiskowe i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Położona jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej u podnóża masywu Piekielnej Góry (południowo-wschodni kraniec Gór Stołowych), a południowa część miasta (dzielnica Sokołówka) na zboczach Gór Bystrzyckich w pobliżu Kamiennej Góry. W latach 1945–54 siedziba wiejskiej gminy Polanica Zdrój. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego.

   
   
   
   
Odpowiedz
Polecam, ponieważ jest wiele miejsc do zwiedzenia, od uzdrowiska poprzez piękny park z atrakcjami, krzewy, drzewa pięknie przystrzyżone, zabytki regionalne i mnóstwo miejsc aby móc w spokoju odpocząć. Pozdrawiam
Odpowiedz
Dobra baza wypadowa do zwiedzania Kotliny Kłodzkiej, ale z sentymentu raczej wybieram Duszniki Zdrój Smile Fajne powietrze. Blisko do Kłodzka (twierdza, stare miasto, podziemna trasa), Dusznik, Kudowy, Błędnych Skał, Skalnego Miasta w Czechach, Wambierzyc i innych ciekawych miejsc. Możliwość wykupienia wycieczki autokarowej do Pragi. Woda mineralna w Polanicy... hmm.. jak ktoś lubi lub musi pić to niech pije Smile Ja tam wolę te z Dusznik Smile Ponoć te wody są całkiem zdrowe. Jedną z nich leczyłem kaca i nawet działa Big Grin W Kotlinie Kłodzkiej byłem niedawno na weekend (kwaterę miałem w Dusznikach nie Polanicy, ale to zaraz obok Smile ), ale by zwiedzić to co najważniejsze trzeba zarezerwować minimum tydzień. To bardzo ciekawy zakątek Polski i naprawdę warto.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.