Uwaga na drodze


Jest wiele nieprzemyślanych decyzji na drodze, a nie winni ludzie tracą życie, a rodziny ojca, matkę, dzieci. Uważajmy na drodze. Jak się temu przeciwstawić? Co należało by robić aby takich wypadków było jak najmniej?

Dla tych, którzy lubią prędką jazdę odsyłam do filmików poniżej:Życie jest tylko jedno i każdy ma prawo sam decydować o nim...

Prowadź bezpiecznie z dobre-forum.pl.
Odpowiedz
Po pierwsze powinny być dobre drogi bo na tych naszych dziurach nawet jak sobie lub komuś krzywdy nie zrobisz to auto uszkodzisz. Podejrzewam, że nieprędko doczekamy się lepszych tras. Cóż... jakie państwo, takie drogi.
Po drugie większe kary dla pijanych kierowców, którzy są niestety plagą zabijając siebie a co gorsze innych Bogu ducha winnych ludzi. Oprócz karania trzeba też uczyć bo w Polsce panuje mentalność typu "to tylko jedno piwo więc mogę jechać" albo "to było wczoraj, głowa mnie boli nieco, ale jechać mogę". Jak ludziom wpoi się zasadę: "Pijesz - nie jedziesz" to będzie znacznie bezpieczniej. Niestety na to trzeba czasu.
Po trzecie wyłapywanie świrów, ale z głową. Często widzę, że w miejscu gdzie stoi fotoradar można bezpiecznie nieco przycisnąć, a tymczasem koło szkoły itp fotoradarów nie ma. Niby tak dużo tych urządzeń a tam gdzie być powinny zazwyczaj ich nie ma. Po to jest fotoradar by zwiększyć bezpieczeństwo a nie łatać dziurę w budżecie naszym kosztem.
Odpowiedz
Powinno się też karać rowerzystów i pieszych na wioskach, obrzeżach miast, chodzących nocą bez odblasku czy światła przypiętego z przodu i z tyłu. Do tego tak jak przedmówca srogie kary za nieprzestrzeganie przepisów i narażenie życia, powyżej 2 tyś zł za miast 200 zł za przekroczenie prędkości. Można tak jak w Czechach jest wprowadzone, obowiązkowe puszczanie przechodniów na pasach. po 5-25 lat za spowodowanie wypadku wynikającego DEFINITYWNIE Z WINY KIERUJĄCEGO...
Odpowiedz
Przede wszystkim dobre drogi. Takie by nad z Dolnego Śląska nad morze jechać góra 3-4 godziny a nie 8-10 tak jak teraz i jeszcze po drodze się ***** co chwilę, bo tu korek, tu remont, a tu dziury. Większe mandaty i inne kary powinny być, ale pod warunkiem, że będzie również po czym nadrobić to co się straciło podczas przejazdu przez wieś, miasto czy inne miejsce, gdzie trzeba było jechać wolno. To, że w mieście, na wsi czy koło szkoły trzeba zwolnić to rozumiem, ale tego, że na dobrym odcinku dwupasmówki, gdzie śmiało i bezpiecznie można jechać powiedzmy 100km/h, stoi ograniczenie do 50 + fotoradar już nie rozumiem. U nas to tylko wszystkiego, wszędzie się zabrania. A tak szczerze to jakbym miał jechać np nad morze trzymając się ściśle przepisów to jechałbym 2 dni (z noclegiem) zamiast tych 8 godzin.
Odpowiedz
Zawsze możesz jechać wolniej i dziury będziesz mniej czuł ;-D I BEZPIECZNIEJ!
Odpowiedz
Jak już pisałem. Jadąc zgodnie z przepisami nad morze zajęło by to 2 dni. A jazda po drogach z dziurami i koleinami wcale bezpieczna nie jest (nawet powolna). Srogie kary tak, ale pod warunkiem, że zapewni się ludziom godziwe warunki do bezpiecznej i w miarę szybkiej jazdy, a nie tylko kary, kary a kasa z tych kar rozpływa się nie wiadomo gdzie. Wiesz... zawsze mogą dać ograniczenie do 60 na terenie całego kraju a w mieście do 20 i srodze karać każdego, kto pojedzie choć o kilometr szybciej, ale nie dość, że już nigdzie nie dałoby się w rozsądnym czasie dojechać a po drugie auta lepsze od malucha raczej najlepiej jak jadą ok 90-110km/h (najmniej wtedy palą itp).
Odpowiedz
Poruszający film nr 2 z idealną piosenką evanescence w tle :(. Jak widać głupota często bierze nad nami górę. Chcemy poczuć odrobinę adrenaliny nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.
Odpowiedz
Po adrenalinę niech jadą na tor wyścigowy czy lotnisko, a drogi są do w miarę szybkiego i sprawnego przemieszczania się z punktu A do B. Oczywiście chodzi mi o drogi w krajach cywilizowanych bo u nas to nawet jadąc z prędkością pieszego można wpaść w dziurę i coś uszkodzić nie mówiąc już o korkach itp.
Odpowiedz
Ostatnio w podobny sposób straciłam przyjaciela... Potrącił go samochód w nocy... Koleś zamiast obowiązującej 50 leciał grubo ponad 100 i nawet nie miał szansy chłopak... Roztrzaskany cały mózg, połamane ręce, nogi... Męczył się trzy dni w szpitalu i zmarł... Jaki z tego wniosek?!
Odpowiedz
Takiego to tylko zamknąć i na ciężkie roboty. Pewnie jeszcze wracał pijany z imprezy i popisywał się przed jakimiś pustymi jak, i on sam panienkami, jaki to z niego Kubica.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.