Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

Ty, on i ona...

Poleć znajomym


Marti
Użytkownik

...czyli gdy partner "kocha" nie tylko ciebie!
O zdradzie kobieta dowiaduje się ostatnia. Być może dlatego, że żadna z nas nie chce dopuszczać do siebie myśli, że nie jest tą jedyną.Każdy rozumie zdradę w inny sposób. Zależy to od mentalności, systemu wartości, sposobu patrzenia na życie. Dla jednych zdradą jest emocjonalne zaangażowanie się partnera w związek z inną osobą, a dla innych przelotny seks. Najogólniej mówiąc chodzi o nadużycie zaufania drugiej osoby.

zdradzamy bo ... ???

Powodów jest bardzo wiele. I na pytanie dlaczego, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć jednoznacznie. Przyczyn jest zazwyczaj kilka:

nuda - brakuje czułości i zrozumienia, a związek przestał być emocjonujący i nie spełnia oczekiwań. Rada: mów o swoich potrzebach i oczekiwaniach i wymagaj tego samego od partnera

brak seksu - nie jest to jednak jedyna przyczyna zdrady. Decydując się na seks z druga osobą szukamy akceptacji i czułości, także ciekawość odgrywa tu dużą rolę.

rozłąka z partnerem - istnieje duża różnica pomiędzy przelotną znajomością wakacyjną, a długotrwałym romansem np. podczas pobytu partnera za granicą. Znajomość wakacyjna urywa się wraz z końcem turnusu. Długotrwały romans już nie, i grozi zaangażowaniem emocjonalnym w związek z kochankiem.

nowe ciało, nowy dreszcz - w każdym stałym związku pojawia się w pewnym momencie rutyna. Wtedy to rodzi się potrzeba urozmaicenia swojego życia seksualnego i spełnienia swoich fantazji.

nadarzyła się okazja - po prostu: nic dodać, nic ująć.

rozczarowanie partnerem - zdradzający chcąc usprawiedliwić swój skok w bok doszukuje się winy w partnerze. Stwierdza, że miał do tego prawo, bo partner nie sprostał jego oczekiwaniom.

kryzys - może to być chęć odegrania się za wcześniejszą zdradę partnera, czy też np. kryzys wieku średniego. Kryzysy prowadzą do szukania nowych wrażeń, pocieszenia i wsparcia.

zaniedbywanie - gdy czujemy się zaniedbywani i niedoceniani przez bliską nam osobę, zaczynamy szukać potwierdzenia własnej wartości u innych.

zemsta jest słodka - często zdradzamy, by odegrać się na partnerze za wyrządzone nam krzywdy (np. zdradę). Mamy wtedy wrażenie, że rachunki zostały wyrównane.

Czy wybaczyłabyś zdradę ??

Odpowiedz
Perełka
Użytkownik

Hmmm ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ale myślę że jednorazowy wyskok umiałabym wybaczyć po jakimś czasie, ale partner musiałby się starać abym o tym zapomniała, nie mam tu na myśli prezentów itp ale chciałabym poczuć, że ja jestem dla niego najważniejsza, a ta sytuacja ze zdradą była błędem, który się już nigdy więcej nie powtórzy.

Odpowiedz
gombey
Przyjaciel

Dla mnie moja partnerka jest najważniejsza i nie mam zamiaru robić żadnych skoków w bok.

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.