Tropical Island - Berlin

Ankieta: Jak jest w Tropical Island?
Bardzo przyjemnie
Nic szczególnego
Kiepsko
[Wyniki ankiety]
 
 


Kompleks składa się z dużej powierzchni sztucznych lasów deszczowych. Rainforest zawiera ponad 30.000 metrów sześciennych ziemi z ponad 500 gatunków roślin. Liczy ponad 29.000 drzew, roślin i pnączy obejmujący pozostałą przestrzeń. Nie ma żadnych zwierząt w celu uniknięcia potencjalnego zanieczyszczenia wody w kąpieli. Dźwięki naturalnych lasów deszczowych są nadawane przez głośniki z ukrytego w skałach lub inne cechy fizyczne.

60 km na południe od Berlina a 100 km na północ od Drezna mieści się Tropikalna Wyspa, na której przez 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę temperatura nie spada poniżej 26 stopni!

Tropical Island to największy tropikalny park rozrywki w Europie, mierzący 66.000 km kwadratowych.

Mieści się niej największy zadaszony Las Tropikalny na świecie, największa w Europie strefa Saun, Morze Południowe z 200 metrami piaszczystej plaży, Wioska Tropikalna, w której możemy podziwiać oryginalne budynki z Bali, Tajlandii, Borneo i Samoa, zjeżdżalnie, laguna i wiele innych atrakcji.


Na wyspie można rozkoszowac się prawdziwymi piaszczystymi plażami, wykąpać się w ciepłej wodzie, szybować balonem 55 metrów nad lasem, zjechać z najwyższej w Niemczech zjeżdżalni wieżowej, obserwować żółwie i bagno magrowe, a także pograć w golfa, skorzystać z sali fitness czy spa.

Dla dzieci wspaniałym miejscem będzie Klub dla Dzieci „Tropino”, za który płaci tylko 3,5 Euro za dzień ścigania samochodzikami, łódkami, wspinaczek, zjeżdżalni i skakania po trampolinie.


Oczywiście można skorzystać też z bogatej oferty restauracyjnej, bo Wyspa, jak to wyspa, ma dobre zaplecze cateringowe.


A jakie są koszty tego raju?

Płaci się po wejściu za wstęp i wtedy też otrzymuje się opaskę chipową, dzięki której dokonuje się dalszych bezgotówkowych opłat. Wszystko jest zapisywane na chipie a płaci się łącznie przed wyjściem.
Dorośli za wejście do Strefy Tropikalnej płaca 25 Euro za dzień, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, dzieci między 4 a 14 rokiem życia płacą 19,50 Euro, uczniowie od 15 lat, studenci, seniorzy od 65 lat oraz osoby niepełnosprawne płacą 22,50 Euro.

Od 1 lutego 2009 roku obowiązuje dopłata za noc w wysokości 10 Euro.

W cenę biletu wliczony jest wstęp do Lasu Tropikalnego, pasażu handlowego, Wioski Tropikalnej, Laguny i Morza Południowego oraz show dzienne,


Za wejście do Strefy Saun płacimy osobno, bilety w tej samej cenie co w Strefie Tropikalnej. Chyba że korzysta się z oferty łącznej- Kombi.


Za dodatkowe atrakcje płacimy od 3,5 Euro do 10 Euro.


Tropikalna Wyspa jest nieczynna jedynie w Boże Narodzenie i sylwestra.


Najłatwiej jest dojechać do Tropical Island samochodem, autostradą A 13. Miejsca znajduja się ok. 35 km na południe od lotniska Schonefeld, 90 km od przejścia granicznego w Gubinie.
Z autostrady trzeba zjechać na zjeździe Staakow i jechać jeszcze 3 km wg oznaczeń.

Więcej na:


http://www.tropical-islands.de/pl/Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Berlin brunet 796 10-30-2011, 15:05
Ostatni post: brunet