To już 5 lat, ale czy nadal gości w Waszych sercach???


Chodzi o Karola Wojtyłę, papieża wszystkich narodów. Mi się ciągle wydaje, jakby wciąż był wśród nas. Bardzo żałuję, że nie mogłem spotkać się z nim na żywo i posłuchać jego przekazu dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osob starszych, dla wszystkich ras ludzi i dla wszystkich ludzi różnych wyznań.... Po mimo to, czuję z nim jakąś więź i tęsknię za tym, że po prostu był tu na ziemi. Teraz jest na pewno w innym, lepszym miejscu. Czy Wy takze czujecie tęsknotę za nim i za tym, co robił??? (jezeli urazilem kogos tym pytaniem, to z gory przepraszam, bo wiem, ze są tu ludzie, ktorzy nie wierzą w Boga, czyli takze Karol Wojtyła byl dla nich zwyklym czlowiekiem) Pzdr dla wszystkich.
Odpowiedz
Nie wierze w kościół,w boga osobowego również, a jeśli chodzi o byłego papieża to był bardzo dobrym człowiekiem i choćby za to należy mu się szacunek. Czy tęsknie? hmmm...szczerze to nigdy nie byłem do niego aż tak przywiązany by tęsknić.
Odpowiedz
Ja nie tęskniłem wcześniej gdyż mieliśmy go na co dzień. Normalne było to że łamał kolejne granice miejsc w których żaden papież jeszcze nie był. Obserwowałem go zawsze z grubsza. Dopiero w chwili śmierci ruszyło się coś w środku. Ostatni oddech wzruszył mnie do łez... teraz żyje na co dzień i po części kieruje się tym co Nasz papież starał się przekazywać. Aktualnie wspominam Jana Pawła II bardzo często bo był wspaniałym człowiekiem i brakuje go w codziennym życiu, w codziennych wiadomościach...
Odpowiedz
Jego śmierć poruszyła mnie. Może nie do łez, ale jednak. Mimo, iż był to wielki człowiek i drugiego takiego szybko nie będzie, życie toczy się dalej. Tak poza tym nasz naród bardzo szybko otrząsa się po żałobach. Pamiętam jak dziś stojących razem i modlących się kibiców dwóch zwaśnionych klubów, którzy zapowiadali życie w zgodzie itp., a miesiąc później znów skoczyli sobie do gardeł. Dziś JP dla młodzieży nie oznacza już inicjałów zmarłego papieża tylko zupełnie coś innego.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki będzie kościół za 10 lat? 517 12-24-2012, 23:51
Ostatni post:
  21 lat dla Breivika 775 09-08-2012, 03:34
Ostatni post: PeTeBe
  Czy robisz w życiu coś, o czym nikt z Twoich najbliższych czy przyjaciól nie wie? XxX 3,344 12-15-2010, 13:52
Ostatni post: