Witaj! Rejestracja

Studia warto czy nie


Warto studiować czy nie? Jak myślicieHuh
Odpowiedz
Ja skończyłem Polibudę we Wrocku, Wydział Elektryczny, inżynierskie i szczerze mówiąc, poza wspomnieniami, to nic z tego nie mam. Utopiłem tam sporo kasy a nie zwraca się nic.
Odpowiedz
Warto studiować ale to co Cie naprawdę interesuję. Wtedy zdobędziesz więcej niż tylko wspomnienia.
Odpowiedz
A czy ktoś mówił, że studiowałem coś co mnie nie interesuje? W takim przypadku to podejrzewam, że w ogóle bym nie skończył. Jakby mnie ktoś wysłał na hmm... kulturoznawstwo to pewnie bym uwalił bo co mnie to obchodzi Smile Niestety na to, że pracodawcy promują pociotków ze znajomościami to już nie moja wina (zarówno przy rekrutacji jak i awansie). Owszem... można zobaczyć ciekawe rzeczy, zdobyć wiedzę, poznać ciekawych ludzi itp. ale jeśli o stronę finansową... to się nie opłaca. Ja przez dwa lata byłem na dziennych i potem kolejne dwa na zaocznych. Trafiła się praca to skorzystałem. Jakbym teraz skończył dzienne to pewnie nawet takiej bym nie miał bo liczy się... to co napisałem wyżej. W same tylko zaoczne wpakowałem licząc skromnie ok. 15tys. (czesne, koszty zjazdów i inne wydatki związane ze studiowaniem). Dziennych nawet nie liczę. Póki co ani grosz mi się nie zwrócił bo mam tyle samo wypłaty co miałem. Chętnie bym wrócił na studia, by zrobić magisterkę. Wiem, że nie miałbym z tym problemu bo to ode mnie ściągali, a nie na odwrót. Poza tym brakuje mi trochę studenckiej atmosfery i w ogóle Wrocławia (mimo korków bardzo lubię tam przebywać), ale finansowo mi się to nie opłaca. To się po prostu nie zwróci, a dokształcać się mogę samodzielnie w tej dziedzinie, która mnie interesuje najbardziej.
Odpowiedz
Warto bo może być tak że nikt Cię nie doceni jak nie będziesz miał papierku. Jeśli masz rodzinny biznes to może nie jest potrzebne od razu ale aby się dopełnić dla własnej satysfakcji warto iść. A wspomnienia z czasów studiowania są świetne Smile!
Odpowiedz
Szczerze mówiąc papierek nic nie daje. Żeby ktoś Cię docenił to trzeba mieć znajomości. Wtedy nawet dyplomu nie trzeba.
Odpowiedz
warto, oby nie psychologie czy ekonomike...
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studia dzienne czy zaoczne? 1 764 09-20-2012, 13:51
Ostatni post: Kornek