Seks podczas okresu


Cytat:Dla jednych odrażający, brudny i zły, dla innych część normalnego życia seksualnego. Pierwsi są spadkobiercami popularnej w tradycji większości kręgów kulturowych teorii, głoszącej, że miesiączkująca kobieta jest istotą "nieczystą", która powinna przebywać z dala od mężczyzn, którym sam jej widok może odebrać witalność. Na przykład w starożytnej Sumerii miesiączkująca kobieta nosiła w widocznym miejscu ręcznik, "krwawą opaskę" - symbol swej nieczystości. Nie wolno jej było dotykać roślin ani zbiorów, a dla współplemieńców była źródłem zła i chorób. Dla części społeczeństwa od czasów sumeryjskich nic się nie zmieniło - tabu krwi jest tak silne, że dla części mężczyzn seks z miesiączkującą kobietą jest równie obrzydliwy jak stosunek homoseksualny. Jak pisze w swojej "Encyklopedii Seksu" dr Ruth Westheimer (wydawnictwo Da Capo, Warszawa 1997), "Wraz z upływem wieków utrwaliło się przekonanie, iż krew miesiączkowa jest nieczysta, skażona, a mężczyzna, który jej dotknął, na przykład w wyniku kontaktu płciowego z miesiączkującą, ulegnie zatruciu. Wychodząc z tego błędnego założenia niektóre społeczeństwa zabraniały seksu z kobietą miesiączkującą. (...) Do dziś w poradach dla miesiączkujących kobiet, zakazuje się m.in. wspinaczki górskiej, pływania czy kontynuowania swoich codziennych przyzwyczajeń - w tym również kontaktów płciowych - odzywa się echo pradawnych lęków".

Zawsze mnie męczyło to pytanie, co ludzie sądzą na temat uprawiania seksu podczas miesiączki...
Tak więc co sądzicie na ten temat?
Przeszkadza Wam to, czy wręcz przeciwnie?
Odpowiedz
hmm zależy od KobieTy i faceta :D Jeśli facet to lubi i kobieta też to czemu by nie :) każdy ma na to inne zdanie mi tam by to na przykład nie przeszkadzało jeśli mojej Partnerce tez by to nie przeszkadzało <powtarzam sie>
Odpowiedz
Są specjalne tampony w których można uprawiać seks. Wyglądają jak gąbka, nie mają sznureczków. Wydaje mi się że na specjalne okazje warto zainwestować :) Przecież może się zdarzyć że okres dostaniemy wtedy kiedy zaplanowaliśmy super wieczór :)
Odpowiedz
Chyba jestem jakiś niedoinformowany bo wszystko co przeczytałem w cytacie, który przytoczył Marti, dowiaduję się pierwszy raz w życiu, a troszkę już żyję. Wprawdzie słyszałem, że miesiączkująca kobieta może sprawić, że mleko skiśnie, ale to tylko jak się wkórzy (jak nie miesiączkuje też mleko skiśnie tylko musi się wkórzyć bardziej).

Co do samego seksu wszystkie moje partnerki w czasie okresu były w humorze "nie podchodź bo gryzę". Nie było mowy o przytulaniu a co dopiero o seksie.
Odpowiedz
PeTeBe hehe popieram Cię mam podobnie tez próbowałem zbliżyć się do Swojej Kobiety w czasie okresu i nie była Tym zachwycona więc żeby uniknąć nie potrzebnej kłótni wolałem się wycofać i zniknąć jej z pola widzenia
Odpowiedz
Dobry marynarz i w morzu czerwonym popłynie ;) A tak na serio to... wszystko można, ale.. do tanga trzeba dwojga :)
Odpowiedz
trochę to obrzydliwe
Odpowiedz
Obrzydliwe może nie jest, ale po co się katować, skoro można poczekać. Najczęściej okresowi towarzyszy dyskomfort i ból, więc seks jest czymś krępującym, piersi bolą, między nogami tak jakby ktoś palił ogniem (mam takie bóle), nierzadko migrena i ból brzucha. Więc nie. Chyba że mowa o ostatnim dniu, gdzie praktycznie krwi nie ma, tylko jakieś plamienia.

Nam się zdarzyło. Tyle, że okres przyszedł niespodziewanie i potem była niespodzianka.
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
Question Z Kim Sławnym Chciałbyś/chciałabyś Uprawiać Seks? :p 874 01-08-2018, 12:16
Ostatni post: Dafne
Question Płatny seks 1,394 03-04-2016, 12:41
Ostatni post: miecio
  Błędy popełniane przez mężczyzn podczas sexu 1,005 03-29-2013, 22:56
Ostatni post: brunet
  najlepszy seks w zyciu? kudlik_kk 1,307 01-21-2013, 17:10
Ostatni post: remejcio
Question Seks z kimś obcym 923 01-21-2013, 17:01
Ostatni post: remejcio