Pseudobzdurki - Źródło prawie niewyczerpywalnej energii


Amerykański uczony twierdzi, że odkrył nowe źródło prawie niewyczerpywalnej energii, które pracuje praktycznie bez żadnych strat.

To odkrycie może całkowicie zmienić współczesną fizykę pisze the Guardian. Randall Mills, który studiował medycynę na Uniwersytecie w Harvardzie, także inżynierię w MIT oświadczył, że wykonał prototyp źródła energii, który daje 1000 razy więcej ciepła niż paliwo konwencjonalne

Doktor Mills powiedział, że odkrył nową formę atomu wodoru, najprostszego z atomów. W jego modelu budowy, elektron znajduje się bliżej protonu niż w tradycyjnym atomie wodoru i w rezultacie wykształcenia się nowej formy z formy tradycyjnej, wydostaje się ogromna ilość energii.

Problem polega na tym, że zgodnie z obowiązującymi regułami fizyki kwantowej, taki model jest teoretycznie niemożliwy dlatego, że elektrony mogą znajdować się jedynie na ściśle określonych orbitach i elektron nie
może się zbliżyć do protonu na odległość mniejszą nie określona orbitą.

Doktor Mills ma tylko jedno wyjaśnienie: fizyka kwantowa myli się. Kiedy uczeni pracowali nad teorią kwantów, byli pewni, że świat cząsteczek, to zupełnie odmienny świat, do którego nie można stosować zasad fizyki klasycznej.

Mills swoją nową teorię oparł właśnie na zasadach fizyki klasycznej. Zgodnie z jego hipotezą, elektrony mogą zbliżać się do protonu w jądrze atomu wodoru i tym sposobem zostaje uwolniona ogromna ilość energii.

Wielu uczonych potwierdza rezultaty eksperymentów przeprowadzonych przez dr Millsa. W czasopismach naukowych zamieszczono 65 artykułów na ten temat. Sam Mills mówi, że jego firma Blacklight Power już otrzymała pierwsze oferty od potencjalnych inwestorów, którzy są gotowi przeznaczyć dziesiątki milionów dolarów w celu wprowadzenia tego pomysłu na rynek.

Autor: nautilus.org.pl
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Pseudobzdurki - Słodkie życie królika doświadczalnego brunet 436 02-25-2011, 19:50
Ostatni post: brunet
  Wyginie prawie 3 tys. języków - jak to możliwe? Wiadomosci 470 02-17-2011, 16:31
Ostatni post: Wiadomosci
  Pseudobzdurki - Absurd numer 2 brunet 415 02-12-2011, 18:52
Ostatni post: brunet
  Pseudobzdurki - Absurd numer 1 brunet 410 02-12-2011, 18:51
Ostatni post: brunet
  Pseudobzdurki - Buddyjski mnich brunet 442 02-12-2011, 18:39
Ostatni post: brunet