Prezerwatywy dla dzieci wkrótce w sklepach


Szwajcaria wprowadza na rynek prezerwatywy dla dzieci. Kondomy o nazwie "Hotshot" wkrótce trafią do sklepów. Mają przyczynić się do większej świadomości dzieci i odpowiedzialnego współżycia - czytamy w internetowym wydaniu dziennika ''Daily Telegraph''.

Według producentów, "hotshoty" powstały, ponieważ dzieci w wieku 12-14 lat zazwyczaj nie stosują antykoncepcji, z prostej przyczyny - normalne prezerwatywy są dla nich za duże.

Ten problem ukazały badania zlecone przez Federalną Komisję ds. Dzieci i Młodzieży. Przepytano półtora tysiąca w wieku od 10 do 20 lat. Okazało się, że coraz więcej 12- i 14-latków rozpoczyna współżycie. Oczywiście bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Postanowiono rozwiązać ten społeczny problem. Dwie szwajcarskie organizacje na rzecz planowania rodziny, we współpracy z firmą Lamprecht AG, wypuszczą specjalną "linię" prezerwatyw dla dzieci - w dużo mniejszych rozmiarach. Czy osiągną zamierzony efekt? Czas pokaże.

Co o tym sądzicie ?
Czy popieracie ten pomysł i zgadzacie się z tym, że pomoże to w uświadamianiu dzieci?
Odpowiedz
Myślę że jak najbardziej tak. W dzisiejszych czasach tak już jest i problem będzie się pogłębiał, więc chociaż w ten sposób może zmniejszy się ryzyko roznoszenia chorób, czy tez sytuacji , w których dzieci rodzą dzieci.
Odpowiedz
Skoro gówniarze mają się bzykać to niech się lepiej zabezpieczą. Szczerze mówiąc to jednak jestem przeciwnikiem tak szybkiego rozpoczynania życia seksualnego. To jeszcze dzieci, a sex to nie zabawa.
Odpowiedz
Prawda sex nie zabawa ale dzieciaki i tak jak będą chciały to będą go uprawiały, więc lepiej niech mają te minimum bezpieczeństwa.
Odpowiedz
Jak się dowiem, że mój dzieciak w wieku 12 lat chce uprawiać seks to mu to wybije z głowy. Jeśli argumenty nie pomogą to pas załatwi sprawę :D
Odpowiedz
Nie no w wieku 12 lat to troszkę za wcześnie. Rozumiem jakieś tam dotykanie czy coś ale na sex za wcześnie. Jak zacznie w wieku 12 lat to w wieku 20 będzie lovelasem i wszystkie kobiety chyba by go znały w mieście ;-D A czy to dobrze świadczy? ;x
Odpowiedz
Jeśli chcą się bzykać to niech chociaż mają szanse na zabezpieczenie się.

Ale znów czyżby to było przyzwolenie na seks? Powinno się to bardziej przemyśleć... Rozważyć czynnik negatywny
Odpowiedz
Jak ktoś ma więcej oleju w głowie to wie kiedy przyjdzie czas na prawdziwy stosunek, a jak go nie ma to niech się podnieca , że mu pozwalają ale przynajmniej będzie zabezpieczony
Odpowiedz
(04-17-2010, 21:53)brunet napisał(a): Jak zacznie w wieku 12 lat to w wieku 20 będzie lovelasem i wszystkie kobiety chyba by go znały w mieście ;-D A czy to dobrze świadczy? ;x


Dla chłopaka tak. W końcu gość co obraca co dyskotekę 2 różne panny to jest macho, ogier, koledzy go szanują. Gorzej dla dziewczyny, bo jeśli co balety ma innego to jest dziwką i szmatą. Nikt jej nie szanuje bo przecież sama się nie szanuje. Tak się utarło w społeczeństwie i koniec.
Odpowiedz
"Prezerwatywy dla dzieci" wg mnie to się w głowie nie mieści. Kto wpadł na taki "genialny" pomysł? Już teraz coraz częściej dzieci mają dzieci, a później to ja już nawet wolę nie myśleć co się będzie działo.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  ACTA - tak dla twórców, czy nie dla wolności? 474 01-21-2012, 10:51
Ostatni post: