Połącz zwiedzanie elektrowni atomowej z wycieczką do Bratysławy i Wiednia


Przed południem – wycieczka po elektrowni atomowej, później zwiedzanie wieczornej Bratysławy, a następnego dnia – wycieczka do pobliskiego Wiednia.
„Port Europa” podpowiada, jak zorganizować ciekawy wyjazd dla osób zainteresowanych energetyką jądrową.

Hotel Plus


Warunkiem wycieczki jest zakwaterowanie grupy w bratysławskim Hotelu Plus**, który pośredniczy w załatwianiu formalności. Hotel przesyła imienną listę uczestników wycieczki firmie Javis, która odpowiada za bezpieczeństwo elektrowni. Osoby zainteresowane organizacją wyjazdu prosimy o kontakt (w języku polskim) z działem handlowym Hotelu Plus: [email protected], +421 2 43 42 6350 lub kom. +421 903 796 828.

Hotel Plus jest położony w dzielnicy Trnavka, niedaleko lotniska (2 km) i zjazdu z autostrady D1. Dokładne informacje o naszym hotelu wraz z cennikiem, znajdziecie Państwo na stronie http://www.hotelyplus.sk. Ceny dla grup są niższe.

Z hotelu do elektrowni jedzie się przez większą część drogi autostradą dlatego dojazd zajmuje nie więcej, niż godzinę (oczywiście dla pewności należy zrobić pewien zapas czasu). Jaslovske Bohunice znajdują się kilkanaście kilometrów na północ od Trnavy, 60 km od naszego hotelu.

W naszym hotelu możecie Państwo zorganizować konferencję, szkolenie czy wykład np. na temat energetyki jądrowej (informacje o naszych salach konferencyjnych, szkoleniowych oraz gastronomii – na stronie hotelu). Szkoły i uczelnie mogą liczyć na zniżkę. Wieczorem zapraszamy na lampkę wina. Warto zaznaczyć, że degustacje wyśmienitego małokarpackiego wina z naszych winnic od lat są specjalnością Hotelu Plus i cieszą się ogromną popularnością wśród naszych polskich gości.

Wieczorna Bratysława


Ponieważ nie samą energetyką człowiek żyje, po obiedzie warto się wybrać na zwiedzanie naszego pięknego miasta. Nie należy się przejmować tym, że o tej porze roku słońce zachodzi wcześnie – nie ma w naszym mieście nic wspanialszego, niż widok z zamku na wieczorną lub nocną Bratysławę. Nie bez przyczyny bratysławski zamek otwarty jest dla zwiedzających aż do 1:30 w nocy. Zresztą, oceńcie Państwo sami na poniższych fotografiach.

Wycieczka do Wiednia

Następnego dnia radzimy wybrać się do Wiednia, oddalonego stąd zaledwie o 60 km. Autobusem lub pociągiem jedzie się z naszego hotelu do centrum Wiednia tylko godzinę. W Wiedniu warto zobaczyć nie tylko zabytkowe centrum, ale również park rozrywki Prater czy położony na obrzeżach miasta Schoenbrunn.

Wiedeń jest również miastem, które powinno zainteresować energetyków oraz osoby interesujące się ochroną środowiska. W centrum austriackiej stolicy znajduje się nowoczesna spalarnia odpadów, która jest stawiana za wzór polskim miastom, przymierzającym się do rozwiązania problemów związanych z gospodarką odpadami. Wiedeńska spalarnia jest nie tylko nowoczesna i nieuciążliwa dla mieszkańców, ale stanowi też ciekawy architektonicznie obiekt i atrakcję turystyczną.

W pobliżu Bratysławy jest jeszcze kilka innych obiektów, które mogą zainteresować energetyków. Hotel Plus** chętnie pomoże naszym Gościom w organizacji zwiedzania bratysławskiej rafinerii Slovnaft albo gigantycznej elektrowni wodnej na Dunaju – Gabczikovo.

Planując wycieczkę do elektrowni atomowej, połączonej ze zwiedzaniem Bratysławy i okolic, warto poczytać ciekawe artykuły na temat Bratysławy i Słowacji, które specjalnie dla was opublikowaliśmy na http://www.porteropa.eu

Źródło: porteuropa.eu - Portal o Europie Środkowej
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.