Witaj! Rejestracja

Podatek Bykowy dla Singli


Jakie jest wasze zdanie o opodatkowaniu singli po 30 roku życia ? Big Grin
Odpowiedz
Szczerze mówiąc to nie mam zamiaru być singlem tak długo, ale jeśli by mnie życie zmusiło do tego to jestem przeciw. Każdy ma prawo wyboru swojej drogi i to, że ktoś z jakiegokolwiek powodu nie znalazł swojej drugiej połowy to nie powód by nakładać na niego podatek. Jeśli państwo chce zachęcić obywateli do rozmnażania, niech lepiej pomyśli o jakiejś sensownej polityce prorodzinnej jak na zachodzie, a nie tylko patrzy kogo i z czego by tu jeszcze wydoić. I tak już zabiera nam ponad 1/3 z wypłaty niezależnie od stanu cywilnego, a VATów itp. już nawet nie liczę. Spora część singli to ludzie realizujący się zawodowo i dobrze zarabiający, więc odprowadzają do budżetu więcej niż rodzina z 5tką dzieci wegetująca za 1500zł. Tak poza tym taki singiel sam sobie radzi a nie tak jak Ci co najpierw zrobili więcej dzieci niż są w stanie utrzymać a teraz trzeba ich utrzymywać z naszych podatków, które idą na pomoc społeczną itp. Wszystko trzeba robić z głową. Bykowe to głupota. Nigdzie tego nie ma i u nas też nie powinno.
Odpowiedz
Kawalerowie/panny powinni głosować na Kaczyńskiego. On też jest singlem i będzie wetował wszelkie tego typu pomysły z PO. Przecież sam na siebie podatku nie nałoży Smile
Odpowiedz
Pojawiły się pierwsze wzmianki o tym podatku. Mają go płacić ludzie po 40 roku życia nie mający dzieci (niezależnie od stanu cywilnego). Ciekawi mnie jak nowe prawo będzie traktowało ludzi, którzy z różnych przyczyn dzieci mieć nie mogą choćby chcieli tj. bezpłodnych, impotentów, niepełnosprawnych itp. oraz homoseksualistów czy duchowieństwo.
Według mnie wprowadzenie takiego podatku byłoby krzywdzące wobec ludzi, którzy ze względu na trudną sytuacje materialna czy np. jakieś choroby dziedziczne zdecydowali się na bezdzietność. Tak poza tym to każdy ma prawo decydować o swoim losie i jeśli ktoś chce być kawalerem i nie posiadać dzieci to powinno się to uszanować. Często z takiego człowieka jest większy pożytek (sam zarabia na siebie, płaci podatki) niż z dziecioroba, który pomimo, że nie stać go na jedno to machnie 5 czy 7, a potem jedynym jego źródłem utrzymania są zasiłki i pomoc społeczna (czyli podatki takiego uczciwie zarabiającego singla). Z dzieci od takiego też nic pożytecznego nie wyrośnie bo jaki model życia poznały taki będą w dorosłości powielać (może z 10% z nich wyjdzie na ludzi).
Tak poza tym to lekarze już zacierają ręce. Polak lubi kombinować i czarny rynek zaświadczeń o bezpłodności czy impotencji na pewno bardzo się rozwinie Smile
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ACTA - tak dla twórców, czy nie dla wolności? 0 456 01-21-2012, 10:51
Ostatni post: