Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

Oszczędzanie pieniędzy

Poleć znajomym


Witold
Użytkownik

Oszczędzacie pieniądze?Jeśli tak to jakie są według was najlepsze sposoby żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy?

Odpowiedz
szriva
Użytkownik

Sposób jest jedne najlepszy - nie wydawać na głupoty i odkładać. Zacząć od chociażby minimalnej sumy. Jak potem górka pieniędzy rośnie, to łatwiej się zmotywować, żeby oszczędzać coraz więcej. Natomiast odradzam lokaty. Może jest tu ktoś, kto na nich skorzystał, ale ja tylko traciłam albo wychodziłam na zero z taką różnicą miedzy lokatą a oszczędzaniem do skarpety, że nie mogłam wypłacić kasy przez 10 lat. lokatę polecam tylko osobom, które się faktycznie znają.

Odpowiedz
szofkofski
Użytkownik

Można zastanowić jakie rzeczy są nam tak naprawdę zbędne, czy koniecznie trzeba nam drogiego smartfona, z którego funjcji pewnie i tak mało korzystamy , kupowanie jakichś gadżetów które wydają nam się niezbędne a później okazuje się, że leżą nieużywane w kącie. Do tego dodałbym kwestię utrzymania samchodu. Jeżei nie jest się fanem motoryzacji to może jednak beemka z kosmicznym spalaniem nie jest niezbędna i warto pomyśleć o jakimś ekonomicznejszym aucie? To takie rady na szybko

Odpowiedz
JoonYoung
Użytkownik

Mnie oszczędzanie idzie bardzo kiepsko.

Odpowiedz
farama
Użytkownik

Jasne,że oszczędzam ! Nie wierzę w to,że bedę miała jakąś dobrą emeryturę od państwa. Wole sobie oszczędzać na własną rękę. Założylam sobie konto oszczędnościowe, regularnie co miesiąc przelewam na nie pieniądze I mam nazbieraną juz całkiem niezłą sumkę ( będzie to moje zabezpieczenie na przyszłość)
Polecam przejrzeć sobie oferty banków w zakresie takiego regularnego oszczędzania. Dobra ma na przykład nest bank ( rodzinne oszczędności). Tutaj trochę więcej info na ten temat: http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/

Odpowiedz
Auganco
Użytkownik

Wiecie jak jeszcze można oszczędzać? Wykonując różne działania w sieci za pośrednictwem tego protalu https://app.connectionsky.com/register.p...ner=sxr4uW Potem dostaje się rabaty, a także zwrot części wydatków za zakupy. Chyba nie ma lepszego sposobu na oszczędzanie bez ograniczania swojego dotychczasowego życia.

Odpowiedz
aagnieszka
Użytkownik

Wszystko mozna, trzeba tylko chciec :)

Odpowiedz
Ela-Korcz
Użytkownik

Warto oszczędzać, żeby mieć pieniądze na tzw czarną godzinę. Ja staram się odkładać miesięcznie określoną ilość pieniędzy:)

Odpowiedz
JoonYoung
Użytkownik

Ja od roku oszczędzam, tzn. odkładam na konto oszczędnościowe. I do tej pory się nie złamałam by coś z niego wyciągnąć.

Odpowiedz
marrooni
Użytkownik

Ja niestety jestem osobą, która musi być czymś zobowiązana bo inaczej nie odłożę dlatego zainwestowałam w produkt ubezpieczeniowy łączący w sobie funkcje oszczędzania z elementami ochronnymi w Open Life: http://www.openlife.pl/produkty/oszczedzanie/, tylko tak wychodzi mi oszczędzanie pieniędzy. Co też ważne taki produkt musi posiadać elastyczne warunki umowy - muszę mieć możliwość dostosowania produktu do swojej aktualnej sytuacji finansowej i indywidualnych potrzeb.

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.