Osiemnastka


mam problem z osiemnastką. mam zamiar urządzić ją w domu, zaprosić ok 15 osób i kompletnie nie wiem od czego zacząć organizownie, ile ma być alkoholu i czy wódka piwo i szampan wystarczą, czy stół ma być 'tradycyjny' czy szwedzki, co podać do jedzenia, ile kasy muszę mieć w zapasie itd. osiemnastka ma być 2 lub 3 maja więc jeszcze sporo czasu, ale chciałabym mieć chociaż ogólny plan by wiedzieć na co muszę namówić rodziców, więc pomocy.
ps. może mieliście już osiemnastkę? jak to u was wyglądało?
Odpowiedz
Hmm... Ja swoją mam już dawno za sobą... Powiem Ci tak... Moim zdaniem wódka, piwo i szampan to mieszanka bardzo wybuchowa, ale jak najbardziej wystarczająca. Policz tak na oko ile alkoholu na głowę nie przesadzając zbytnio, bo później możesz nie poznać swojego domu ;)

Wydaje mi się, że lepszy będzie standardowy stół, ale nie szykuj za dużo jedzenia, bo i tak się zmarnuje. Jakieś chipsy, paluszki, orzeszki mają wzięcie bardzo duże. Tak to jakieś kanapeczki, sałatka jakaś. Wystrzegaj się jajek i majonezu, bo to w połączeniu w wódką może dać kiepski efekt(wymioty). Na przekąskę daj na pewno warzywa jakieś, również konserwowe. Torta na pewno potrzebujesz, ale nei za duży, bo pod wódkę nikt nie będzie jadł bóg wie ile słodkiego.

No i sporo soków, czy jakiś innych rzeczy do picia, bo to ma wzięcie. No i jakieś dekoracje, balony itp. Może jakiś motyw z przebieraniem się? Takie imprezy też są fajne :D


Ja swoją 18stkę zrobiłam w knajpie i wszystko miałam gotowe. Była pizza, frytki, sałatki, chipsy, paluszki, orzeszki. A co do alkoholu to ja zapewniałam każdemu dwie kolejki plus szampana. Dla 25 osób wyniosło mnie to jakieś 600 zł? Z tego co pamiętam bo to było trochę daaaawno :P
Odpowiedz
I jak się udała imprezka bo z tego co czytałem to już chyba po ? :)
Odpowiedz
hmm ja bym doradził stół szwedzki kto chce ten podchodzi i je :) ja swoja osiemnastke będę miał 9 grudnia i zrobię też ją w domku ale tylko da najbliższych znajomych i rodziny
Odpowiedz
Gombey ona ma dopiero za rok ;P
Odpowiedz
ups :D
Odpowiedz
Gombey lubi osiemnastki ;D
Odpowiedz
A no lubię takie... imprezki domówki :P
Odpowiedz
Z własnego doświadczenia wiem, że stół szwedzki jest najlepszym rozwiązaniem, daj na stół jedzenie nie zapomnij o ogóreczkach i śledziku jakaś tam sałatka, a jak ktoś zgłodnieje polecam np. kurczak (bo chyba z karkóweczką czy innym ciężkim mięsem nie chce Ci się bawić) może jakieś marynowane grzybki jakieś warzywa, mam rade ogranicz cukier spożywany wiem co to potrafi^^ dobra bombka, ale tez alkohol podczas picia mówi Ci "zaraz wracam" :D
ogólnie jedzenie wybierz ale jak mówiła Agnes nie za dużo i tak nikt wszystkiego nie zje a zostanie :P pomyśl tak przychodzisz na bombie (nie ważne jakiej^^) jesteś głodna co byś zjadła? co by Cie w pełni zaspokoiło? jak się zastanowisz to zrób i pomyśl czy to dobry pomysł :)
Alkohol czyli to co ludzie lubią najbardziej:D, zobacz ile osób będzie piło np wódkę ( uwierz każdy się napije:P) daj tak 2-3 kolejki żeby było na oko zawsze więcej:P a i tak ludzi będą przynosić alko, z browarkami to też ale ich tak bierz jak wiesz że ktoś np. nie będzie pił lub nie będzie mógł pić wódolfa:) inne alko hmmm szampan też nie każdy pije, powiesz, a co na początek? od czego jest wódeczka:D to jest 18nastka w końcu ;] inne alko np. łycha dosyć drogie whisky jest to już bardziej w własnym zakresie jak ktoś jest smakoszem to na pewno będzie na imprezie.
Podsumowując kupując Alko w granicach rozsądku i tak ktoś przyniesie, jedzenie tak na ząb trzymaj coś w zanadrzu jak robisz nie w knajpie, jak myślisz ze się nie najebiesz to jesteś w błędzie:D każdy będzie chciał z Tobą kielicha walnąć PODSTAWOWA ZASADA TAKICH IMPREZ ALKOHOLU (lub nie alkoholu -_-) NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ ( chyba że każdy już się już skuje to wiesz:D), jak jest to mieszkanie czy domek pamiętaj o przygotowaniu gdzieś w niewidocznym ale zawsze podręcznym miejscu misek no i zawsze 1 wiaderko się przyda jak wiesz o co chodzi:) daj siedzenia jakieś w kuchni (miejsce imprez sam wiesz;] ) no i muzyka bez niej to nie jest to samo jak będziesz chciał to możemy pogadać na gadu czy coś co będzie dobre;] jak będziesz chciała więcej pogadać to gg: 7971765 czy coś, dosyć często organizuję imprezki lub pomagam więc mogę coś polecić :)

EDIT: tak pomyślałem teraz, że np jak ktoś nie będzie chciał ciągle pić wódki zazwyczaj damska strona imprezy lubia winko:) białe czerwone różowe to już zależy od gustów, Ty wiesz kto będzie i to zapewne Twoje przyjaciółki przyjaciele lub coś takiego:) wiesz co lubią itd:)
Odpowiedz
Zależy kto co lubi
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.