Niespełnione Cuda Donalda


W tym temacie wypisujemy Cuda których nie spełnił Donald i reszta obecnie rządzących.

Na początek wesoły cytacik:
Cytat:Musimy tylko wygrac te wybory" Juz wkrótce Polacy zaczna wracac z emigracji, bo praca tu bedzie sie oplacac. Beda nas leczyc dobrze zarabiajacy lekarze i pielegniarki, dobrze zarabiajacy nauczyciele beda uczyc nasze dzieci, dobrze zarabiajacy policjanci beda dbac o nasze bezpieczenstwo. Przy polskich drogach wyrosna nowoczesne stadiony i plywalnie. Czy to mozliwe? Udalo sie w Irlandii, dlaczego ma nie udac sie w Polsce? Przeciez Polacy to wielki i madry naród. Polske tez stac na swój cud gospodarczy.


Pamiętacie?

Cytat:Zbigniew Chlebowski, przewodniczący klubu PO, w dzisiejszym ?Pulsie Biznesu? zapowiedział, że wynoszący 19% podatek od zysków kapitałowych nie zostanie zlikwidowany. Chlebowski zaproponował natomiast, żeby wpływy z tego podatku były przeznaczane na emerytury w III filarze. Platforma Obywatelska chce wprowadzić obligatoryjne kierowanie kwot z tytułu podatku Belki do indywidualnych kont emerytalnych (IKE).

Odpowiedz
Wygrali wybory tak jak "musieli" i jakoś nie widzę tych powrotów z emigracji. Ludzie jak wracają to często żałują i uciekają z powrotem na Zachód. Sam szczerze mówiąc myślę by opuścić to nasze "eldorado". Lekarze to zawsze dobrze zarabiali bo taki w szpitalu czy przychodni tylko tam dorabia do tego co bierze prywatnie. Pielęgniarki jednak już nie mają raczej takich możliwości dlatego co cwańsze emigrują. Dobrze zarabiającego policjanta też osobiście nie znam. Te 2tys czy 2,5 (bo tyle zarabia zwyczajny glina) to raczej dość skromna suma za użeranie się z bandziorami i narażanie życia, zdrowia, wystawianie rodziny na zemstę przestępców itp. Polskie drogi są dziurawe jak były. Przy stadionach coś tam dłubią. Irlandii im się zachciało. Może jak wymrą ludzie co mieli jakąkolwiek styczność z komuną (czyli my też). Jak o wszystkim przestaną decydować układy, pociotkowie itp. Jak skończą się machloje. Jak zmieni się nasza polska mentalność (opisana szerzej w stosownym temacie na dobrym forum) to może wtedy zacznie się tu robić normalnie. Póki co jednak chyba wybiorę prawdziwą Irlandię bo ta nasza to taka "chińska podróbka". Już mam dość życia w kraju, gdzie jedynym sposobem by się czegoś dorobić to kombinatorstwo i złodziejstwo, a uczciwą pracą to co najwyżej garba na plecach. Mam dość "ojczyzny" (macochy), gdzie jedynym sposobem na znalezienie dobrej lub chociaż przyzwoitej pracy są znajomości. Moi dziadkowie jak widzą o co walczyli i co tu się teraz dzieje to się chyba w grobie przewracają.
Co do tego podatku Belki i kierowania na indywidualne konta emerytalne to zwykłe złodziejstwo i nabijanie kabzy podmiotom prowadzącym takie konta. Od tego co mam w tej chwili odłożone na koncie oszczędnościowym miesięcznie dostaje jakieś 60zł z czego ok 12zł zabierają mi właśnie na ten podatek. Niech lepiej w ogóle go zlikwidują, a kasę zamiast wpłacać na poczet emerytury, której pewnie nie dożyje (praca do 80tki zrobi swoje) niech lepiej zostawią mi. Zawsze to paczka fajek plus puszka piwka :)
Odpowiedz
I podatku Belki też nie płacę. Założyłem sobie lokatę z codzienną kapitalizacją. Działa to na tej zasadzie, że jeśli odsetki nie osiągają pewnej kwoty to podatek nie jest naliczany. Niech Belka ciągnie się wraz ze swoim podatkiem. Im mniej łożę na to złodziejskie państwo tym lepiej. Aaa.. i oprocentowanie też mam nieco wyższe niż na koncie oszczędnościowym.
Odpowiedz
Czy mi się wydaje czy główna obietnica PO to obniżenie podatków? 3 zmarnowali i nie przekonuje mnie teraz konieczność zasypywania dziury budżetowej! Wszystko poszło do góry! OK, dajmy na to Węgry mają ciut wyższy VAT, ale sęk w tym, że sytuacja finansów Polski jest dramatyczna o czym świadczą desperackie próby kradzieży pieniędzy z OFE. Wstyd.
Odpowiedz
Zastanawia mnie jednak jeszcze jedno. Cały czas czytam różne fora, opinie. Wszyscy narzekają na rządy PO, na drożyznę, rosnące podatki, dziurę budżetową, niespełnione obietnice itd. więc kto ich do jasnej cholery znowu wybrał? Może ludzie po prostu boją się PISu i mają nieco racji. Sam nie chciałbym powrotu IV RP, poszukiwań agentów, podskakiwaniu Ruskim, ponownym wyjaśnianiu Smoleńska, Macierewicza, Fotygi i samego Kaczyńskiego (chociaż to i tak mniejsze zło niż rządy PO). Ale czy poza PO i PiSem nie ma alternatywy? Chyba nie. Jak tak dalej będzie to kolejne wybory sobie odpuszczam.
Odpowiedz
no sam sobie odpowiedziałes ludzie wybieraja mniejsze zło w postaci po ...bo jak jarek polske zbaw ma znowu żaddzic to ja z tad spadam najchentniej do finlandi ...moze i pracy nie ma za duzo ale przynajmniej jeziora czyste i ryby mozna lapac całymi dniami...
Odpowiedz
A ja czy Tusk czy Kaczor, czy Palikot chyba do Niemiec ucieknę. Albo do Kanady - daleko od tego całego eurosyfu :)
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.