Niedoczynność tarczycy
A wiec choruje na niedoczynność tarczycy. Leczę się już 8 lat! Niby jest jakaś poprawa no ale to powoli doprowadza mnie do szału..
Ostatnio byłam u swojego lekarza i dowiedziałam sie ze przytyłam az 10 kg! w ciagu roku. Totalnie sie załamałam, a najgorsze jest ze przez to za miast wziasc sie za siebie jem jeszcze wiecej. ( słodyczy) Wogole za niedługo popadne w jakas depresje..
Napisałam ten temat bo chce sie z Wami tym podzielić, moze ktoś z Was równierz przezywa to co ja?
Znacie jakies sposoby na szybki powrót do dawnej wagi?
Ja mam dopiero 15 lat.. I jest to dla mnie straszne uczucie.. Moje kolezanki tego nie rozumieją bo nigdy nie czuly sie tak jak ja.. nie mówiąc juz ze nie wiedza co to za choroba..
Nawet na solarium nie moge chodzić , podobno.. Ech.. koszmar -,-'

Krótki opis tej choroby:


Hipotyroidyzm czyli niedoczynność tarczycy jest chorobą gruczołu tarczowego, charakteryzującą się niską produkcją hormonów (zjawisko przeciwne do hipertyroidyzmu). Zaburzenie to powoduje obniżenie ogólnej przemiany materii w organizmie. Dotyczy to również komórek mózgowych, dlatego zdolności intelektualne osób z tym zaburzeniem są zmniejszone i w wielu przypadkach, zwłaszcza u dzieci, następuje opóźnienie rozwoju umysłowego.

Główne przyczyny:
Brak jodu lub przyczyny wrodzone.

Objawy:

* zmęczenie,
* brak siły,
* brak koncentracji,
* wrażliwość na zimno,
* spadek apetytu,
* suchość skóry i włosów,
* ślepota zmierzchowa,
* impotencja u mężczyzn,
* nadmierne i nieregularne krwawienia miesięczne u kobiet.

Leczenie:

Leczenie polega na uzupełnianiu brakujących hormonów tarczycy. Ważną rolę u dzieci odgrywa wczesne roz­poznanie choroby i wczesne rozpoczęcie le­czenia substytucyjnego; w wielu przypad­kach udaje się w ten sposób uniknąć zabu­rzeń rozwoju, w tym również znaczniejsze­go upośledzenia intelektu.

CZekam na odpowiedzi.. Piszcie.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.