Nawożenie tui


Hejka. Szukam środków, którymi można przyśpieszyć przyrost tui do maksimum. Zależy mi na szybkim przyroście roślin. Sprawdzałem golebie odchody i jestem mile zaskoczony.  Przy dobrym rozcieńczaniu w skali 1:10 rosną zdrowo i nie schną. Słyszałem o środku dolistnym bodajże pinivit - rozrabiamy 1l/50l. Może ktoś coś powie o tym, bo usłyszałem że ma moc ale czy większą od gołębi ? :-)
Odpowiedz
Witam. Ja zamierzam testować na wiosnę przyrost tui. Zacznę od podsypaniu ich na rozruch w marcu, od kwietnia do czerwca zamierzam podlewać pinivitem bo tylko do czerwca można. Od lipca planuje podlewać do września gołębimi odchodami. Będę spisywał co miesiąc ile każdy rodzaj podrósł, gdyż posiadam 3 rodzaje tui: szmaragd, brabant i aurescens. Już jestem ciekaw efektu bo bardzo mi zależy na dużym przyroście. Może  Wy macie inne sposoby na nawożenie? 
Odpowiedz
Widzę że jakieś ciekawostki tu znalazłam.  Ale nie widzę kompostu z pokrzywy, która świetnie sie nadaje do nawożenia, nie tylko tui ale wszystkich roślin czy też warzyw. Jest to na tyle dobry specyfik że ciężko nim przenawozić.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.