Muzeum wsi Lubelskiej skansen Lublin

Ankieta: Polecasz?
Tak, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
Nie, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
[Wyniki ankiety]
 
 


Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie gromadzi zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego; wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów.

   

Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0
Udziela się zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie oraz modyfikowanie tego dokumentu zgodnie z warunkami GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation; bez niezmiennych sekcji, bez treści umieszczonych na frontowej lub tylnej stronie okładki. Kopia licencji załączona jest w sekcji zatytułowanej GNU Licencja Wolnej Dokumentacji.

   
   
   
   
   

źródło: http://www.lubelskie.pl

   


   


źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:M...tyłu)_.jpg
Autor: http://commons.wikimedia.org/wiki/User:M.Bucka
Udziela się zgody na kopiowanie, rozpowszechnianie oraz modyfikowanie tego dokumentu zgodnie z warunkami GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszej opublikowanej przez Free Software Foundation; bez niezmiennych sekcji, bez treści umieszczonych na frontowej lub tylnej stronie okładki. Kopia licencji załączona jest w sekcji zatytułowanej GNU Licencja Wolnej Dokumentacji.Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0
Odpowiedz
Wykorzystywanie zdjęć bez zgody i wiedzy autora - nawet jeśli są umieszczone w Internecie - bez podania źródła i informacji o autorze jest naruszeniem prawa (zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Proszę o naprawienie tej sytuacji, w innym przypadku sprawa zostanie przekazana na drogę postępowania sądowego. Dodam, że usunięcie artykułu nie przyniesie efektu, ponieważ zostały wykonane odpowiednie screeny potwierdzone notarialnie.
Odpowiedz
Nadal brakuje podpisów. Proszę o uzupełnienie ich maksymalnie do 11 kwietnia 2014, w przeciwnym razie w związku z naruszeniem praw autorskich zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne.
Odpowiedz
O jakie podpisy chodzi? Proszę o przykład.
Odpowiedz
Jest tu wykorzystanych wiele zdjęć. Jedno należy do mnie, więc tym bardziej żywo zainteresowany jestem pociągnięciem do odpowiedzialności osoby, która dopuściła się tego. Nie ma tu mowy o licencji Creative Commons Uznanie autorstwa, ponieważ do 'zaistnienia' takiego przypadku niezbędne jest spełnienia warunku tu cytat z linku:

" Należy odpowiednio oznaczyć autorstwo utworu, podać odnośnik do licencji ..."
i rzecz druga, także cytując link:

"Licencjodawca nie daje żadnych gwarancji. Licencja może nie oferować wszystkich wymaganych zgód dla niektórych użyć utworu. Dotyczy to w szczególności innych praw, takich jak ochrona wizerunku, prywatności czy autorskie prawa osobiste. Mogą one ograniczać możliwości wykorzystania utworu."
Jedno ze zdjęć zostało pobrane z mojej strony internetowej, na której widniał, widnieje i będzie widniał podpis: "WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE".

Zdjęcia nie można było pobrać w sposób 'legalny', ponieważ galeria była wykonana we flash'u, więc autor tego wpisu musiał wykonać printscreen.
Dla mnie sprawa jest jasna - może teraz niech autor wpisu poświęci kilka wolnych chwil na naprawienie tej szkody, co będzie dla niego jedynie absorbujące czas. Może także będzie dobrą nauczką na przyszłość.

Dlaczego mnie to tak ruszyło? Ponieważ praca fotografa nie jest w Polsce szanowana. Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele czasu trzeba poświęcić, żeby mieć jako takie dobre efekty. Moje zdjęcie umieszczone tutaj zostało wykorzystane na facebook'u przez bardzo popularny portal, a jako źródło została podana ta właśnie strona. Efekt? Kilkadziesiąt tysięcy osób było przekonanych o tym, że zdjęcie należy do autora wpisu. Straty w moim przypadku? Bardzo duże i wiele z nich z palcem w nosie jestem w stanie udowodnić.

Pozostały już tylko trzy dni. Sugerowałbym wziąć się do pracy i podpisać wszystkie, podkreślam WSZYSTKIE wykorzystane tutaj zdjęcia.
Odpowiedz
Zdjęcia które udało się odnaleźć zostały podpisane, te które nie powinny były być dostępne, usunięte. Pozdrawiamy i przepraszamy fotografa i życzę wielu dobrych zdjęć w karierze.
Odpowiedz
Małe szczęście trafić tam kilka lat temu. Wspominam to jako niesamowitą wycieczkę wstecz. Polecam każdemu, kto wybiera się w tamte strony.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów brunet 1,818 03-05-2010, 22:47
Ostatni post: brunet