Mój trudny sposób na depresję…


Kochani… mam głęboką, wewnętrzną potrzebę podzielić się tym, jak mam wrażenie, że moje życie ucieka mi przez palce. Jestem stosunkowo młodą kobietą, bo dopiero 26 lat mam za sobą, a czuję się tragicznie nieatrakcyjna (do tej pory nie miałam partnera, ani innej bliskiej mi osoby), zniszczona cera i skora... Przez to coraz częściej się zazszywałam w domu, nie ogladajac się na jakichs tam znajomych. Jedyną moją ucieczką od tego wszystkiego… było popalanie różnych świństw. Przyznam też szczerze, że próbowalam i mocniejszyc używek. To przynajmniej pomagało mi zapomniec na chwilę o dreczących mnie problemach. Bo niestety, za moim poczuciem samotnoci też idzie poczucie nieradzenia sobie z życiem…
Odpowiedz
Dziewczyno… akurat robic to, co Ty robisz, jest najgorszym możliwym sposobem na to, by „zapomniec” o problemach. W ten sposób tylko ich sobie przysparzasz. Nawet już nie mówiac o tym, że jeśli Twoja skóra jest obecnie w zlej kondycji, to będzie w jeszcze gorszej przez te świństwa. Nie wiesz, jak to wyniszcza organizm? Nie wiesz, że to może Cię doprowadzić do grobu?
Odpowiedz
Mam wrażenie, że nestety, ale taka gadaninia koleżance nie pomoże… Posłuchaj. Życie nie jest łatwe. Dla nikogo, kto żyje normalnym trybem. Może i paląc jakies ziola zapomnisz na chwilę o tym, co Cię trapi, ale te problemy nie znikną. DLatego, może zamiast zamartwiać się nim, zacznij dostrzegać jego lepsze strony? :) Jest taka zlota zasada, że jak czlowiek zaczyna dbać o siebie, to inni zaczynają dbać o niego. Zresztą, wtedy też człowiek zaczyna inaczej o sobie myśleć. Zaczyna się nakręcać machina, która podnosi poczucie własnej wartości.
Odpowiedz
Ale jak tu dbać, jak ja nawet nie wiem, co mam ze sobą zrobić? Do tej pory tylko potrafiłam uciekać, pozostawiajać wszystko za sobą…
Odpowiedz
Hej! Zacznij może od prostego uśmiechu :) Obejrzyj komedię, jeśli samemu Ci przychodzi ciężko. Atrakcyjność jest tylko wynikiem własnego samopoczucia, a uśmiech potrafi dać Ci mnóstwo energii :) A trądzik czy tam zniszczone włosy, z tym da się walczyć. Zobacz sobie w necie jakies strony. Ja ci mogę z czystym sumieniem polecić takieg fajnego bloga http://przepisnamlodosc.pl/co-bakterie-m...mlodoscia/ Wiesz ile potrafią dla nas zdzialać probiotyki? Czy w ogóle to co jemy? Świadomość pożywienia, to, co trafia do naszych żołądków jest SZALENIE WAŻNE dla naszego samopoczucia. Ba! Nawet chyb ostatnio amerykańscy naukowcy dowiedli, że odpowiednie dostarczanie pożywienia dla tych dobrych bakterii (m.in. dzięki kiszonkom) poprawia PEWNOŚĆ SIEBIE! Wyobrażasz to sobie? Zreszta o brzuchu, całym tym układzie tam mówi się, że to nasz drugi mózg, w którym niektórzy lokuja naszą podświadomość :) A na tej stronie możesz dowiedzieć się dużo więcej o tym, jak poprawić swoje zdrowie, jak wyglądać atrakcyjnie i młodo. Pewnie to dziwnie brzmi z ust faceta, ale ja równiez miałem poważne kompleksy z powodu stanów zapalnych na skórze. Nasmiewali się ze mnie często w szkole, a bedąc już starszym widziałem, że ludzie niechętnie podawali mi dłoń. Z pomocą tej kobiety, która prowadzi tego bloga, moja skóra wygląda dzisiaj zupelnie inaczej.
Odpowiedz
To prawda, tym bardziej, że ten blog PrzepisNaModosc.pl jest skierowany nie tylko właśnie do kobiet, a też i do mężczyzn. Ja jestem typowo samczy, przyznaję. Jak mi moja dziewczyna pokazała tego bloga to ja wysmialem, podchodziłem do tematu sceptycznie. Ale wczytałem się w treść „dla mężczyzn” i okazao się, że babka prowadzoca ta stronkę ma dużo racji. Zacząłem ją nieco inaczej postrzegać, śledziłem wpisy o zdrowiu, o tym, jak ważne jest to, co jemy. Wiedziałem, że moja dziewczyna od dawna już go czytala, min. o medycynie estetycznej, a też, jako, że szykujemy się do powiększania rodziny, to i o ciążach czytała. A od kiedy i ja zasubskrybowałem od niej wiadomości, stosując jej rady, też czuję się duzo zdrowszy przede wszystkim. Żaden narkotyk nie przyniesie Ci takiej ulgi, jak zmiana trybu życia, która po porstu pomoże Ci żyć. Dzięki której odzyskasz siły witalne. A z tą stroną, i to mówię bez ściemy, jest to możliwe. Wiec jeśi nie siedzisz w dragowym szajcu po uszy, to głowa do góry i tez dolacz tam do czytelników tego bloga :)
Odpowiedz
szczerze mówiąc Panowie, spodziewalam się bardziej potepienia ze strony ludzi… tymczasem Wy okazaliście mi nadspodziewanie duzo zrozumienia. Dawno nikt nie dal mi takiego kopa motywacyjnego, co Wy i estem wam bardzo wdzieczna. Może i rzeczywiście waro rzucić ten chłam, na pewno zglębię tego bloga, którego podaliśice. Może akurat kobieta będzie mi potrafila wskazać jakąś inną drogę, niż tylko dragi. Nie powiem, chciałabym tego… Dzięki raz jeszcze :)
Odpowiedz
Spok dziewczyno ;) W razie czego myśle, że możesz się z tą babeczką kontaktować, jabyś miała więcej pytań, albo pisz tutaj, jak będziesz miała potrzebe. Myślę, że chłpaki się zgodzą, że zawsze Ci odpowiemy ;) Ale przede wszystkim życzę, sam od siebie, dużo siły!
Odpowiedz
Najlepiej w takim przypadku udać się na terapię, bo nic innego nie jest w stanie zapanować nad Twoimi problemami. Tam, uwierz mi, pomogą Ci ludzie, którzy wiedzą, co to wewnętrzne piekło. Tylko musisz próbować wyjść z tej skorupy.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.