Matematyczny wrzechświat


Pewien włoski matematyk, Leonardo z Pizy odkrył niezwykły ciąg liczb. Film , który chce Wam zaprezentować ukazuje jak ciąg nazwany ciągiem Fibonacciego ma się do naszego świata. Normalnie ciarki przechodzą jak człowiek zacznie nad tym rozmyślać. Chciałbym poznać wasze refleksje po obejrzeniu tego filmu.

Odpowiedz
Bardziej to chyba pokaz graficzny. Wszystko co w około Nas można zmierzyć i ma jakiś sens do tego. Każda roślina czy zwierze miliardy lat dążyło do tego aby stawać się bardziej udoskonalonym i to są tego efekty.
Odpowiedz
Tak ale chodzi oto,że wszytko jest tak precyzyjne niby losowe , a nie do końca. Ty np pisząc program, wymyślasz sobie jakiś wzór etc i leci z koksem. Chodzi oto , że może ktoś tam kiedyś sobie wymyślił jakiś mega skomplikowany wzór ..boom, wielki wybuch i mamy wszechświat,a teraz bawi się w The Sims xD.Pytanie jeśli nawet tak jest czy możemy mieć do tego kogoś pretensję?
Odpowiedz
Jeśli jesteś jak to nazwałeś simsem to nie powinno się mieć pretensji bo jeśli przyjmując tezę że to ktoś zrobił wszechświat to automatycznie można porównać do tej gry the Sims czyli jakaś gra ma zawsze sens czy to poznawczyczy się dowiedzieć czegoś lub zobaczyć pewne zachowania w tym przypadku nas ludzi, w pewien sposób też bawimy sie w the sims w życiu przy np. testach by wprowadzić dany lek na rynek, ale o tym to wypadało by osobny wątek :)
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.