Marienbad w Czechach - rajski kurort, w którym uzdrowisz duszę i ciało..


Bogaty wybór zabiegów SPA, ponad sto źródeł wód mineralnych, zabytkowa secesyjna architektura i kulturalne atrakcje każdego dnia. To oferuje jeden z najlepszych kurortów na świecie - Marienbad.
W 1891 roku Mark Twain napisał o Maryjanskich Lazniach, że są najprzyjemniejszym i najnowocześniejszym miastem na całym kontynencie. Sława, którą kurort cieszył się w XIX wieku, trwa nadal. Dawniej odwiedzali go możni i wielcy tego świata, by oprócz amerykańskiego pisarza wymienić również brytyjskiego króla Edwarda VII, niemieckiego poetę Goethe’go, austriackiego kompozytora Johanna Straussa czy Fryderyka Chopina. Dziś kurort jest jednym z trzech największych ośrodków SPA i hoteli w Czechach i na świecie. Jego sukces opiera się na wiedzy i doświadczeniu zatrudnianych tu specjalistów medycyny i wielowiekowej tradycji czerpania z dobroczynnych właściwości wód mineralnych, ale przede wszystkim na jego malowniczym położeniu.
Marienbad - malowniczy kurort

Maryjanskie Laznie to architektoniczne arcydzieło. Miasto w parku, park w mieście. Kurort rozciąga się w pięknej dolinie w Zachodnich Czechach na wysokości od 576 do 626 m n.p.m., a jego centrum przecina blisko 20-metrowej szerokości pas lasu z licznymi ścieżkami turystycznymi, które kuszą do odbywania długich spacerów. Właśnie z jego powodu o miasteczku mówi się, że tonie w morzu zieleni.

Dominującym stylem architektury jest neoklasycyzm, a najpiękniej reprezentuje go kolumnada zdrojowa z 1889 roku, której centralnym punktem jest Śpiewająca Fontanna – połączenie wspaniałych efektów muzycznych z grą świateł. Od maja do października każdego roku, co godzinę wygrywa ona znane kompozycje.
Coś dla ciała...

Do Maryjanskich Lazni przyjeżdżają turyści skuszeni obietnicą ich piękna, ale przede wszystkim, kuracjami leczniczymi. Od samego początku istnienia miasta, do wykonywania zabiegów korzysta się z ponad stu wypływających tutaj źródeł wód mineralnych i gazu źródlanego. Ich połączenie gwarantuje doskonałe efekty lecznicze, gdyż stosowane są zgodnie z zasadami najnowocześniejszych metod medycyny. Tym jednak, co wyróżnia Maryjanskie Laznie spośród innych kurortów SPA, jest szerokie spektrum kulturalnych i sportowych atrakcji.
...i dla ducha

Oprócz licznych basenów, bogatej oferty leczniczej, dwóch klubów tenisowych, jazdy konnej, pola golfowego i przystani jachtowej, miasto posiada Teatr Miejski, muzeum, sale koncertowe, kino i wystawy dające bogate kulturalne i społeczne doświadczenia. Od 1950 roku odbywa się tu Festiwal Chopina, jak również Festiwal Mozarta.

"Co roku bardzo wiele osób wybiera pobyt SPA w Maryjanskich Lazniach" – mówi Grażyna Boruta, specjalistka z biura podróży Family TOUR, od lat zajmująca się organizowaniem wyjazdów do Czech. – "Tym, co przyciąga turystów, jest bogata oferta kurortu. Wyjazd do Maryjanskich Lazni to nie tylko kąpiele i masaże w wodach termalnych, ale również interesujące przedstawienia i koncerty czy możliwość gry w tenisa lub golfa." (http://www.czechy.travel.pl)

Wielu z odwiedzających miasteczko podkreśla to, o czym wspominał już w 1907 roku król Anglii, Edward VII: "Byłem w Indiach, Cejlonie i we wszystkich SPA w całej Europie, ale nigdzie nie byłem otoczony taką poezją przepięknej przyrody, jak tutaj, w Maryjanskich Lazniach."
Odpowiedz
:heart::huh::huh:
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Czeski kurort Jeseniki - najlepsze wodne kuracje brunet 934 01-04-2011, 18:29
Ostatni post: brunet
  Duchowa oaza Luhačovice - kurort mineral SPA brunet 1,208 12-21-2010, 14:42
Ostatni post: brunet
  Safarii w czechach brunet 1,854 06-28-2010, 10:49
Ostatni post: brunet