Witaj! Rejestracja

Którą ręka przewodnia?


Jesteście prawo, czy leworęczni ? Przyjęte jest że ludzie najczęściej piszą prawą ręką... ciekawe czym to jest spowodowane? Pewnie tym że tak nas uczyli rodzicie bo to też jest tak przyjęte? A może widzieliście kogoś kto pisze oboma rękami?
Odpowiedz
prawa ręka, ale dla odmiany lewa noga Big Grin
Odpowiedz
Prawa ręka i lewa noga Smile. W większości ludzie piszą prawą ręką gdyż jesteśmy nauczeni logicznego myślenia czyli pracy lewą półkulą mózgu. Artyści ,muzycy czy ludzie kreatywni często używają lewej reki do pisania gdyż korzystają z prawej półkuli. Chciałbym aby moje dziecko było oburęczne gdyż wtedy cały mózg współdziała i łatwo przyswaja wiedzę w każdej dziedzinie.
Odpowiedz
Jak byłem mały jadłem czy rysowałem lewą ręką. Później rodzice nauczyli mnie posługiwać się prawą i obecnie jem lub piszę prawą ręką. Do tej pory jednak została mi ta leworęczność co widać np. jak palę papierosa (prawie zawsze trzymam go w lewej ręce). Jeśli chodzi o posługiwanie się narzędziami typu klucze czy śrubokręty to raczej używam prawej, ale lewą też całkiem nieźle sobie radzę. Czy nauczyłbym się na nowo pisać lewą ręką? Hmm... musiałbym spróbować, ale podejrzewam, że dość szybko by mi się to udało.
Odpowiedz
Jeśli sprawnie Ci to idzie to nie wahaj się, otrzymasz z tego same plusy. Ludzie którzy ćwiczą obie ręce np podczas żonglowania, grania na gitarze etc, o wiele łatwiej przyswajają sobie wiedzę, mają o wiele lepszą pamięć, jest to potwierdzone naukowo.
Odpowiedz
Ja pisze od zawsze prawą czyli nie za szybko przyswajam wiedzę ale za to inteligent ze mnie jak się patrzy ;D
Odpowiedz
Ja tam w sumie mam dobrze... jak mi się jedna ręka zepsuje to sobie poradzę drugą Smile Co najwyżej będę trochę bazgrał na początku lub wolniej pisał na klawiaturze. Gorzej z czynnościami, do których trzeba mieć obie ręce (np. jazda samochodem).
Odpowiedz
brunet napisał(a):Ja pisze od zawsze prawą czyli nie za szybko przyswajam wiedzę ale za to inteligent ze mnie jak się patrzy ;D

Hehe sposobów na przyswajanie wiedzy jest wiele poczytaj o nauce szybkiego czytanie , mapach myśli , kotwicach etc Smile. Na pewno Ci się to przyda.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.