Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

Kłykciny kończyste

Poleć znajomym


brunet
Promotor

Online
Kłykciny kończyste - choroby intymne, choroby weneryczne, kłykciny kończyste, Seks, stosunki płciowe

Kłykciny kończyste

Powstają, gdy do organizmu, poprzez kontakty płciowe, wniknie wirus brodawczaka ludzkiego (Human papilloma virus – HPV).

Objawy

Pojawiają się 2–3 miesiące po stosunku z osobą zakażoną. Kłykciny to płaskie lub wypukłe brodawki, które umiejscawiają się nie tylko na zewnątrz narządów płciowych, ale też w środku (np. u kobiet – w pochwie i na szyjce macicy) oraz wokół odbytu. U mężczyzn – na żołędzi, w kroczu i wokół odbytu, a nawet wewnątrz cewki moczowej. Kłykciny są małe, wielkości ziaren ryżu, ale mogą się ze sobą zlewać, tworząc większe, nawet kilkucentymetrowe narośla.

Jak wykryć chorobę

Lekarz stawia diagnozę zwykle podczas badania ogólnego lub ginekologicznego.

Leczenie

Kłykciny zazwyczaj usuwa się, koagulując, zamrażając ciekłym azotem lub wycinając laserem. Jednak usunięcie ich nie gwarantuje, że nie powrócą – kto raz zaraził się wirusem HPV, zostaje jego nosicielem do końca życia. Wirus Papilloma podejrzewany jest o wywoływanie raka szyjki macicy, dlatego kobiety, które miały kłykciny kończyste (zwłaszcza umiejscowione w szyjce macicy), po wyleczeniu muszą poddawać się cytologii co pół roku.

W 1974 r. Światowa Organizacja Zdrowia wycofała z oficjalnego nazewnictwa określenie „choroby weneryczne”, zastępując je „chorobami przenoszonymi drogą płciową”.

Uwaga! Kłykciny kończyste bywają wskazaniem do cesarskiego cięcia. Chodzi o to, żeby podczas porodu nie doszło do zakażenia dziecka.

Odpowiedz
farama
Użytkownik

Można to usunąc?

Odpowiedz
stalin
Użytkownik

Jak najbardziej.Przeprowadza się w tym celu zabieg wymrażania. Trzeba jednak mieć świadomośc,ze kłykciny moga w przyszłosci powrócić. Potem ponownie się je wymraża.

Jeśli masz kłykciny to oznacza,że posiadasz u siebie wirusa hpv. Warto byłoby się przebadać na konkretny typ wirusa. Tak aby wiedzieć czy jest to typ hpv , ktory może powodowac raka.

Odpowiedz
farama
Użytkownik

Własnie podejrzewam u siebie coś takiego :( Po kąpieli zobaczyłam u siebie takie wypustki. Wydaje mi się,ze wczesniej ich nie miałam, Trochę mnie to przeraziło. Zobaczyłam sobie w sieci jak to wygląda i wygląda to wlaśnie tak. Chciałam się zapisać do lekarza ale lekarz będzie przyjmował dopiero za dwa tygodnie poniewaz jest na urlopie. Najgorsze jest to,ze mam jednego partnera i boję się,ze to on mógł mnie zarazić. Jesteśmy od wielu lat i czy mógł mnie zdradzić?

Odpowiedz
stalin
Użytkownik

Skąd wiesz, że to on? Mógł Cię równie dobrze zarazić Twój poprzedni partner, Wirus hpv potrafi siedzieć w organizmie niewykryty przez wiele lat i dopiero z czasem może wyskoczyć w formie kłykcin konczystych. Ba... nawet nie musiałaś się zarazić od faceta bo są przypadki kiedy ludzie zarażają się na basenie czy przez skorzystanie ze wspólnych ręczników ( chociaż szansa takiego zarażenia jest o wiele miejsza rzecz jasna niż zarażenie przez stosunek płciowy). Najważniejsze to teraz zrobić sobie test. Na konkretny rodzaj wirusa co proponuje zrobić bo pewnie jak wybierzesz się do lekarza to on również zleci Ci taki test. https://drwenerolog.pl/produkt/test-klykciny-konczyste/ A tak przynajmniej wybierzesz się do niego z testem.

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.