Witaj! Rejestracja

Kilka prawd o facetach


Jeśli wierzyć sondażowi przeprowadzonemu dla Sunday Telegraph, faceci są gotowi na wyznania miłosne wcześniej niż my. Z kolei na łamach magazynu Stella opublikowano informacje mówiące o tym, że mężczyźni wyznają miłość partnerkom średnio po 7 miesiącach. Kobiety natomiast potrzebują 8 miesięcy, by zdobyć się na te słowa. Co ciekawe 91% facetów marzy o partnerce z poczuciem humoru, a zaledwie 85% opowiada się za atrakcyjnym wyglądem. Według psychologa klinicznego Oliviera Jamesa, mężczyźni zakochują się częściej niż kobiety i dużo bardziej od nich przeżywają odtrącenie i zawód miłosny.

Rzeczy, których możesz nie wiedzieć o facetach
Oto kilka faktów, które być może wzbogacą twoją wiedzę o facetach i pomogą rozszyfrować ich niezrozumiałe dotąd zachowania.

Jak ognia boją się naszych łez
Jeżeli płaczemy po kłótni, czują się winni. Mają świadomość, że skrzywdzili ukochaną osobę.

Nie są zupełnie szczerzy
Często ukrywają przed nami różne sprawy, by nie wywoływać (pewnych!) sprzeczek czy kłótni.

Udają
Zawsze(!) lepiej wiedzą, jak gdzieś dojechać czy coś naprawić. I nawet jeśli nie są czegoś pewni, nigdy (!) się do tego nie przyznają.

Kochają nieporządek
Ich motto życiowe brzmi: “Po co sprzątać, skoro za chwilę znów będzie bałagan?”. No tak, najlepiej zrzucić sprzątanie na naszą głowę, bo przecież slalom między porozrzucanymi na podłodze ubraniami nie wchodzi w grę.

Nie cierpią dyktatorek
To żadna nowość, że faceci nie lubią, kiedy się im rozkazuje. Wolą być panami własnego losu, a przynajmniej mieć na ten los jakiś wpływ. Dlatego lepiej wyrazić prośbę w taki sposób, by nie została odebrana jako polecenie.

Chcą czuć się potrzebni
Od czasu do czasu warto im pokazać, że są niezastąpieni i jedyni w swoim rodzaju. To ich podbuduje i doda pewności siebie.

Wolą czyny od słów
Słowa niewiele dla nich znaczą. Tak na prawdę nasze uczucia dostrzegają w zainteresowaniu, trosce, docenianiu ich zasług i wspieraniu w trudnych chwilach.

Potrafią się obrazić
Jednak nie na długo. Faceci nie potrafią znieść długotrwałego stresu związanego z nierozwiązanym problemem. Chcą jak najszybciej dojść do porozumienia. To tylko my jesteśmy w stanie nie odzywać się do kogoś nawet parę tygodni.

Małe zadanie traktują jak misję
Nawet najprostsza do zrobienia rzecz w jednej chwili staje się najważniejsza – zupełnie jakby od jej wykonania miały zależeć losy świata. Szkoda tylko, że taką misją jest grzebanie przy samochodzie, a nie np. wyniesienie śmieci…
Odpowiedz
Wyjście do sklepu po bułki to odpowiedzialna misja dla faceta?Big Grin

Nie no a tak serio to fajnie wiedzieć. Już wiem jak wzbudzać mega wielkie poczucie winy! Big Grin
Odpowiedz
Ja się łez jak ognia nie boję, wręcz czasami mnie irytują, bo wole by takie infantylne zachowanie było zastąpione normalną rozmową.
Odpowiedz
Co do tych łez... Nie wiem jak z tym jest naprawdę... Ostatnio rozmawiałam ze swoim facetem na dość ważny dla mnie temat, powiedział coś czego nie chciałam usłyszeć, bo wierzyłam, że tak nie będzie a nasza sytuacja kiedyś się zmieni... Popłakałam się, bo nie umiałam inaczej na to zareagować, same łzy mi popłynęły po tym co usłyszałam... Fakt powiedział, że mu przykro ze przez niego płaczę, ale ja jakoś nie wierzę w to, że wtedy jest im przykro tak naprawdę... A taka gadka jest bo jest, bo to fajnie brzmi i można zawsze tym zbajerować kobietę.
Odpowiedz
Nie wiem, jak to jest z tymi łzami u wszystkich facetów, ale na pewno nie każdy chce zbajerować kobietę. Zresztą jak jest się ze sobą dłuższy czas to idzie wyczuć kiedy mówi szczerze a kiedy coś kręci.

"Wolą czyny od słów" to poco ja tyle gadam? Wink

Z tym, że potrafią się obrazić zgadzam się w 100% Tongue

"Nie są zupełnie szczerzy" - z tym robią duuuży błąd. OK dzięki szczerości może wyniknąć sprzeczka ale jak coś zatają i to wyjdzie na jaw to wtedy już nie będzie mała sprzeczka ale duża kłótnia, i poco Wam to? Smile

A tak na koniec, mogliby czasami pomóc w sprzątaniuSmile

Odpowiedz
hehe No sprzątanie niektórzy Panowie mają opanowane do perfekcji zwłaszcza jak trzeba całą chate ogarnąć na błysk po nocnej imprezie xD
Odpowiedz
(04-22-2010, 11:21)Mefisto napisał(a): Ja się łez jak ognia nie boję, wręcz czasami mnie irytują, bo wole by takie infantylne zachowanie było zastąpione normalną rozmową.

Łzy nie są infantylnym zachowaniem...Dorośli ludzie tez płaczą a po płaczu może też być rozmowa
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.