Witaj! Rejestracja

Kara śmierci

Ankieta: Jesteś za karą śmierci?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
 


Kiedyś paragraf 148 istniał. Obecnie jest dużo głosów płynących z różnych stron do przywrócenia tego rodzaju kary. Jak na to patrzcie?

Kara śmierci nas zwykłych ludzi w jakiś sposób ochrania. Mało takich zbrodniarzy,świrów chodzi po świecie? Większość takich osób zostaję nie złapana przez policję, i wielu innych czują się bezkarni wobec swoich czynów, rzadko jest u nas stosowany zaostrzony więzienny rygor.
Polska jest chrześcijańskim krajem, i moim zdaniem coś takiego jak kara śmierci po prostu u nas nie przejdzie. Liczy się ochrona każdego życia ludzkiego, nawet kogoś takiego, kto te życie bezpodstawnie odbiera.
Ja jestem jednak za, może to coś by zmieniło? Przestępcy zaczęli by się bać? Chociaż teraz mam nadzieję, że nasz wymiar sprawiedliwość wyostrzy rygor w więzieniach..
Odpowiedz
Osobiście jestem za karą śmierci, a najlepiej jeszcze pokarać wg starych zasad oko za oko, ząb za ząb. Wtedy np każdy gwałciciel mógłby poczuć się jak jego ofiara. Wiem, że może jest to mało "ludzkie" ale dzięki temu 10 kolejnych łotrów zastanowiłoby się 10 x zanim by coś uczynili.
Odpowiedz
Kara śmierci tak, ale tylko w przypadku najgorszych zbrodni takich jak zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem itp. Oczywiście najlepiej, żeby zwyrodnialec jeszcze pocierpiał na koniec. Proponuje np. nabijać na pal by taki śmieć czuł, że zdycha. Metody stosowane np. w USA (krzesełko elektryczne czy zastrzyk) lub rozstrzelanie czy ścięcie są zbyt humanitarne.

Tak poza tym w Ci co siedzą w więzieniu po prostu mają za dobrze. Jeść im dają i to lepiej niż w szpitalu. Mają telewizje, spacerki, świetlice. Mogą korzystać z pomocy lekarskiej nie stojąc w kolejkach jak zwykli ludzie. A co najważniejsze... większość z nich nic pożytecznego nie robi. Dla wielu z nich to wczasy i jeszcze potrafią skargi pisać, że za mało miejsca, że żarcie złe itp. To wszystko oczywiście na nasz koszt. Z tego co słyszałem to miesięczne utrzymanie jednego więźnia kosztuje około 2000PLN.
Moim zdaniem powinno się takich gonić do najgorszej roboty, w największym syfie. Niech zasuwają na swoje utrzymanie minimum po 15 godzin dziennie. Jak taki przetrwa to dwa razy się zastanowi zanim znowu coś narozrabia, a jeśli nie to... jednego śmiecia mniej. Więzienie powinno być karą a nie wczasami. Spora część skazanych po odsiedzeniu kary z powrotem wraca do przestępczości.
Odpowiedz
Podzielam Wasze zdanie. Osoby które popełniły najgorsze zbrodnie i to celowo z premedytacją powinny zostać ukarane karą śmierci lub najgorszymi robotami do końca życia, aby zarabiał na siebie bo inaczej nie będzie miał co jeść i pić czy nawet mieszkać.
Odpowiedz
Wszystkich gwałcicieli, morderców, pedofilii powinno się zabić i to jeszcze z torturami!
Odpowiedz
Myślę, że nabijanie ich na pal będzie odpowiednim rozwiązaniem Smile
Odpowiedz
wszyscy za karą śmierci Big Grin BrawooBig Grin
Odpowiedz
A Ty nie??
Odpowiedz
Ja proponuje jeszcze inny system kar - oko za oko, ząb za ząb. Jak ktoś komuś poderżnie gardło to jemu zrobić to samo, jak ktoś zgwałci kobietę to powinien też być zgwałcony (przez wyposzczonego i trzymanego przez parę lat w osobnej celi gwałciciela rzecz jasna), jeśli ktoś komuś wybije okno, to jemu też wybić. Proste, a podejrzewam, że byłoby bardzo skuteczne Smile
Odpowiedz
A może jeszcze inaczej. Wszystkich do obozów pracy. Im gorsze przestępstwo tym dłuższa kara. Oczywiście warunki jak w radzieckich łagrach. Kto przeżyje karę ten wolny i prawdopodobnie się kilka razy zastanowi zanim znów coś zbroi o ile po takiej katorżniczej pracy będzie w stanie cokolwiek narozrabiać (nawet jak przeżyje to będzie wrakiem człowieka chyba, że był skazany za drobnostkę i jego wyrok był krótki). Jak któryś nie przeżyje to trudno... o jednego mniej. Więzienie w Polsce to wczasy, ale trzeba brać pod uwagę, że tacy zwyrodnialcy raczej nie wierzą w piekło i niebo więc kara śmierci to dla nich po prostu święty spokój. No... chyba, że nabijanie na pal itp. Smile
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  co myślicie o śmierci?? Bambino922 1 531 07-18-2011, 23:44
Ostatni post: PeTeBe
  Co po śmierci? brunet 25 4,431 08-26-2010, 17:15
Ostatni post: Speedy_Gonzalez
  Najstraszniejszy rodzaj śmierci brunet 5 1,171 06-08-2010, 16:50
Ostatni post: remejcio