Jura Park Solec Kujawski

Ankieta: Polecasz?
Tak, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
Nie, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
[Wyniki ankiety]
 
 


Około dwudziestu kilometrów od Bydgoszczy w kierunku Torunia znajduje się miasteczko Solec Kujawski.W tym położonym nad Wisłą miejscu znajduje się fantastyczna atrakcja dla dzieci,choć i dorośli z całą pewnością nie będą się tam nudzić.Jest to park dinozaurów nazwany Jurapark.
Znajduje się tam mnóstwo naturalnej wielkości makiet prehistorycznych gadów wraz z opisami dotyczącymi okresu ich występowania w naturze,zachowań,preferencji żywieniowych oraz okresu występowania.
Makiety są niezwykle dokładnie wykonane i sprawiają wrażenie żywych istot.Dzieje się tak tym bardziej dlatego,że umieszczono je wśród zieleni drzew i krzewów lasku,w którym umiejscowiono park
Kolejną atrakcją jest znakomity plac zabaw z górującą ponad wszystkim wieżą/zjeżdżalnią,parkiem linowym,huśtawkami oraz wygodnymi ławkami dla rodziców w otaczających plac budynkach stylizowanych na kamienne jaskinie.
W budynku Juraparku natrafiamy na gabloty z prehistorycznymi mieszkańcami mórz i oceanów,szkieletami ludzkimi oraz zatopionymi w bursztynie komarami i muchami.Znajduje się też tam robiący chyba największe wrażenie w całym parku, naturalnej wielkości model mamuta.
Całości dopełniają sympatyczna restauracja i sąsiadujący z nią staw,w którym pływają żywe pstrągi.
Ta kilkugodzinna wycieczka zostawia niezatarte wspomnienia i daje naszym najmłodzym wiele rodości,zabawy,ale także niesie ze sobą niewatpliwe walory edukacuyjne.Jedynym "mankamentem" wizyty z dziećmi w Juraparku jest konieczność powrotu w to miejsce,a im kto mieszka bliżej tym powroty będą częstsze,tak jak w naszym przypadku.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
Bardzo fajnie tam jest. Gorąco polecam
Odpowiedz
Fajne miejsce. Mieszkańcy Solca mają darmowy wstęp.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.