Jak poradzić sobie z rozmową z rodzicami o narkotykach


cześć wam wszystkim! Jestem nauczycielem i wychowawcą, niestety kopnął mnie tego typu zaszczyt. I teraz okazało się, że jeden z moich wychowanków został złapany w szkole na braniu jakiegoś cholerstwa. Nie wiem, co to było, jakiś proszek w kolorowym opakowaniu, więc być może były to dopalacze, albo narkotyki, ciężko było nam stwierdzić. Teraz czeka mnie rozmowa z rodzicami, bo już zostali wezwani. Co ja właściwie mam im powiedzieć? Tak po prostu im rzucić z mostu?
Odpowiedz
Cześć. Nie zazdroszczę sytuacji, bo wielu rodziców najczęściej w takiej chwili reaguje na to w sposób „ale jak to? Moje dziecko? Pan(i) musiał(a) się pomylić, bo nasze dziecko jest idealne”! I dopiero, jak sami dostrzegają większe zmiany w zachowaniu dzieciaka to reagują. Sam takich przerabiałem, choć nie jestem nauczycielem, a opiekunem na turnusach. I ja się nie patyczkowałem, mówiłem wszystko wprost. Bo to w efekcjei i tak najgorzej oberwie młody, bo zrobił jakąś głupotę.
Odpowiedz
Ja przede wszystkim się dziwię, że rodzice nie musieli rozmawiać z policją, bo to sprawaco najmniej śmierdzaca. Przypominam, że posiadanie nielegalnych substancji jest co najmniej zabronione, a przede wszystkim obarczone karą.
Odpowiedz
Jak by to ująć… chcieliśmy uniknąć skandalu, bo to w naszym mieści edosyć znana rodzina, która nie raz wspierała szkołę swoją działalnościa. Wolimy im wszystko najpierw przekazać, na spokojnie, ewentualnie później z nimi podjąć odpowiednie kroki, żeby chłopakowi w tym pomóc.
Odpowiedz
Może warto zdobyć się na szczerą rozmowę i powiedzieć rodzicom całą prawdę o problemie. Nie radziłabym jednak podejmować pochopnych decyzji odnośnie pójścia na psychoterapię. Musisz podjąć jakąś decyzję.
Odpowiedz
JoonYoung czy Ty naprawdę jesteś starej daty i uważasz, że psychoterapia to mit?
Belgijski cokolwiek by to nie było, jeśli substancja jest zakazana, to powinna o tym wiedzieć policja. Ale poniekąd rozumiem Waszą postawę. W każdym razie na Twoim miejscu przygotowałbym się z czymś innym. Mianowicie z ewentualną propozycją, gdzie dzieciak mógłby poddać się leczeniu, jeśli bierze to świństwo od dłuższego czasu.
Odpowiedz
Osobiscie i niestety z doświadczenia, czy to narkotyki, czy inne substancje psychotropowe, mogę polecić Poznań Detoks. Moja córka tam niestety trafiła po tym, jak zaczęła zażywać jakieś świństwo, które na nią działało tragicznie. Państwo terapeuci ją z tego wyciągnęli, choć rekonwalescencja łatwa nie jest. Martwiłam się o nią tam, jak każda matka, ale wiedziałam, że jest pod opieką dobrych ludzi.
Odpowiedz
Cóż, dzieciak rzeczywiście zachowywał się bardziej agresywnie wobec innych na przerwach. No i przede wszystkim wyniki w nauce, jak tak sprawdzałem, to mu się pogorszyły… cóż… a co do tego ośrodka, to macie jakiś adres strony, co by więcej się o ni dowiedzieć?
Odpowiedz
Wejdź sobie na stronę http://poznandetoks.pl/detox-narkotykowy.html tam się dowiesz co nieco o tm, jak przebiega leczenie. Trochę poczytaj o tym sam, przede wszystkim nastaw się na ciężką rozmowę z rodzicami i nie zaczynaj od tego, że „dzieciak jest narkomanem”, tylko zapytaj, czy zauważyli jakieś zmiany zachowania, towarzystwa. Później dopiero wprowadź ich w temat, żeby zredukować trochę ten szok. Możesz też ich tam odesłać, bo z teo co wiem, to mają doświadczenie w pracy z młodymi ludźi. Ja niestety miała okazję przekonać się sama na własne oczy, że moja córa ma jakieś świństwo przy sobie.
Odpowiedz
Słuchajcie, bardzo Wam dziękuję za dyskusję. Zdaję sobie sprawę, że jeśli rodzice nie zdecydują się tej sprawy załatwić sami na policji, to my i tak będziemy zmuszeni interweniować. W każdym razie wydaje mi sie, że najważniejsze jest zdrowie dzieciaka. Dlatego, jeśli ten ośodek jest tak dobry, jak mówiła koleżanka, to będę im polecać, by przynajmniej się z nim tam udali. Tym czasem temat jest do zakmnięcia.
Odpowiedz


[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Jak można odblokować osobę zamkniętą w sobie? 1,005 01-13-2012, 20:56
Ostatni post: Ayra
  Co masz na sobie? brunet 1,580 07-02-2010, 02:37
Ostatni post: brunet