Jak można odblokować osobę zamkniętą w sobie?


Jak mozna 'odblokować' osobę zamkniętą w sobie?
to dla mnie wazne, można coś z tym zrobić?
Odpowiedz
To zależy od Twoich zamiarów i w ogóle od wielu czynników...jak długo znasz daną osobę, na ile Ci ufa itp...podaj więcej szczegółów a postaram się pomóc :)
Odpowiedz
Chodzi mi o osobę, która zamyka się w sobie i nie zdradza co ją gnębi. Widać po Niej że coś jest nie tak, zapytana o co chodzi, odpowiada że nic... Przez to są niepotrzebne kłótnie, jak to przełamać? ;/
Odpowiedz
Czy się da? Na 100% tak. Sam byłem kiedyś osobą dosyć zamkniętą w sobie.

Tak jak pisze Arya, ciężko powiedzieć jak to zrobić nie znając tej osoby. Z doświadczenia wiem, że taką osobę można "otworzyć" tylko wtedy kiedy taka osoba sama tego chce. Aby ktoś chciał się otworzyć musi być przekonany w 100% o dwóch rzeczach: 1 - otwierając się nic nie traci a tylko zyskuje, 2 - wychodząc ze swojej skorupy jest całkowicie bezpieczna.

Niestety w ekstremalnych przypadkach potrzebny jest fachowiec.
Odpowiedz
Dokładnie PeTeBe...
Skoro piszesz, że odpowiada Ci enigmatycznie to może znaczyć, że po prostu Ci nie ufa a wnioskując po Twojej wypowiedzi, łapiesz wkurwa i są niemcy...a nie tędy droga. Taka osoba potrzebuje czasu i nie wolno jej naciskać bo gdy czuje presję to jeszcze bardziej się "uszczelnia", musisz postępować delikatnie i z ogromną cierpliwością, takie osoby są z reguły bardzo wrażliwe, najlepiej jak sam/a zwróci się do Ciebie. Przede wszystkim, jak pisałam wcześniej popracuj nad zaufaniem ponieważ ta osoba nic Ci nie powie gdy będziesz wymuszał/a i denerwował/a się tylko dlatego, że milczy a Ciebie wpieprza Ciekawość...musisz jakoś subtelnie pokazać, że chcesz pomóc w rozwiązaniu problemu.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Jak poradzić sobie z rozmową z rodzicami o narkotykach Belgijski 1,376 07-08-2016, 07:59
Ostatni post: barteczek
  Co masz na sobie? brunet 1,577 07-02-2010, 02:37
Ostatni post: brunet