Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

Gry dozwolone od lat 18

Poleć znajomym


brunet
Promotor

Online
Jak pisze "Dziennik", od lipca każde dziecko kupujące gry komputerowe w Empikach będzie musiało się wylegitymować, a dorosłych będą pytali, ile lat ma osoba, dla których gra jest nabywana.

Dziennik pisze, że od lipca jeśli ktoś, kto wygląda na dziecko, będzie kupował w dowolnym z polskich Empików grę komputerową, będzie musiał pokazać legitymację szkolną, na podstawie której sprzedawca sprawdzi zgodność wiekową z ograniczeniami wiekowymi PEGI.

Dorosłych z kolei empikowi sprzedawcy spytają, w jakim wieku jest ktoś dla kogo wybierają oni grę. Dzięki temu mniej ma być prezentów nieświadomych bądź po prostu głupich.

To pierwsza taka akcja, o której słyszę - i ma moje pełne poparcie, bo ludzi, którzy 10-latkom dają w prezencie GTA, nigdy w naszym kraju nie brakowało. Ludzi, którzy nie wiedzą, co to PEGI - też nie.

Organizatorem akcji jest rząd, Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego i Empik.

Co o tym myślicie?

Odpowiedz
Tajwan
Użytkownik

Jak dla mnie dobry pomysł lecz i tak się nie sprawdzi tak jak wychodzi z założenia to co ma wyjść, jak wiemy dużo ludzi ściąga gry zamiast kupować no, ale jeśli już będzie dochodzić do kupna to tak samo jak nieletni nie mogą kupować alkoholu i papierosów, a jak jest? sami wiemy bo też mieliśmy po 15 lat czy tam ile;] tak czy siak popieram bo trzeba coś robić żeby to nasze "dorastające" społeczeństwo kierowało się jakoś inaczej, a nie jak wspomniałeś wyżej 10 latkowie jarają się GTA, znam takie dzieciaki to widzę co się z nimi robi... brak słów...

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
Tongue Najciekawsze gry online 1,136 07-27-2017, 10:24
Ostatni post: farama
  Najlepsze gry Rajmund 716 06-29-2017, 08:07
Ostatni post: farama
  Gry Wrestling-owe PC 1,633 12-28-2014, 05:24
Ostatni post: Expiate83
  Ulubiona postać z gry 785 10-13-2011, 07:24
Ostatni post:
  Zapraszam do Super GRY !!! interwarman 718 03-24-2011, 14:13
Ostatni post: interwarman