Gra online Castle of Heroes


Trzecia część „Heroes of Might & Magic” należy do najpopularniejszych gier w historii branży. Pozostałe odsłony też były niczego sobie – wszystkie zbierały doskonałe oceny w prasie i znikały ze sklepów w tempie rozpędzonego TGV. Przyczyna ich sukcesu wydaje mi się dziś banalnie prosta: niezbyt skomplikowane turowe gry fantasy to jest to, co podoba się graczom.

W ciągu lat seria „HoMM” miała wielu przeciwników. O tron walczyły między innymi takie produkcje jak „Age of Wonders”, „Disciples” czy „King’s Bounty”. Zdaniem niektórych wyszły z tego starcia zwycięsko. Zdaniem innych „Bohaterowie” wciąż są niezastąpieni, a przejście w trójwymiar ułatwiło skuteczną ucieczkę konkurencji. Swoje zrobiły też przyzwyczajenia oraz olbrzymie budżety, jakimi każdorazowo dysponowali autorzy „Heroes of Might & Magic”. Okazuje się, że w tej branży pieniądze dają czasami szczęście...

„Castle of Heroes” to kolejna strategia turowa z elementami fantasy, przygotowywana tym razem przez mało znaną firmę Snail Games. Od produktów konkurencji różni ją przede wszystkim to, że jest darmowa i działa w przeglądarce. Gracze wchodzą na stronę, logują się w systemie, po czym rozpoczynają rozgrywkę. Do wyboru otrzymują cztery różne rasy. Każda z nich posiada określone wady i zalety, które wzajemnie się równoważą. Ponoć kluczowym czynnikiem sukcesu będzie umiejętne ich zbalansowanie. Na razie trwają testy, a ich wyniki są bardzo obiecujące.

Sama rozgrywka przypominać będzie to, co gracze znają już z „Heroes of Might & Magic”. Gracze dostaną w swoje ręce królestwo fantasy i zaczną je rozwijać. Na początku stworzą armię gotową bronić granic krainy oraz badać tereny, na których żadna myśląca istota nie postawiła jeszcze swojej stopy. Wątek eksploracyjny ma być wciągający, niekiedy zaskakujący, a przede wszystkim... ważny. Przecież to od umiejętnego rozstawienia wojsk na mapie oraz skoordynowania ich działań zależeć może końcowy sukces!

Obok elementów ekonomicznych (zbieranie pieniędzy na armię i rozwój miast) pojawią się też pomysły zapożyczone z gier role-playing (rozbudowana fabuła, questy poboczne, rozwój postaci) oraz klastycznych strategii turowych (bitwy). Mapy zostaną podzielone na kilka rodzajów, od tych małych i przyjemnych po takie, na których trudno będzie cokolwiek zorganizować. Atrakcją powinny być artefakty i czary, które zmienią niekiedy bieg rozgrywki. Ich wpływ na wirtualną rzeczywistość nie będzie jednak na tyle duży, by umożliwić słabszemu graczowi łatwe zwycięstwo.

Oprawa techniczna programu pewno nikogo nie zaskoczy – w końcu to gra napisana z myślą o przeglądarce internetowej. Wszystkie widoczne na ekranie obiekty zostały jednak zaprojektowane ze smakiem i mają sporo detali. Okna menu wydają się przejrzyste, a interfejs jest wygodny (tak przynajmniej zapewniają autorzy). Czy to wystarczy, by zapewnić „Castle of Heroes” stały dopływ graczy? Kto wie... być może tak. Na razie Japończycy z Gala Networks dopiero zaczynają mówić o swoim produkcie. Jeśli go umiejętnie wypromują, odniosą sukces.

from onet.pl

http://pl.heroes.gpotato.eu/game/

   
   
   
   
Odpowiedz
Widziałem tę grę kilka dni temu, polecił mi ją znajomy, a ja jako wielki fan gier typu HofM&M czy Disciples, musiałem ją zobaczyć. Zrobiła na mnie wielkie wrażenie jedyny problem jest taki,że więcej siedze przy komputerze niż laptopie, a ten pierwszy ma już swoje lata. No niestety 256 RAM nie da rady z tą grą xD. W każdym razie również polecam.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
Tongue Najciekawsze gry online 1,032 07-27-2017, 10:24
Ostatni post: farama
  Najlepsza gra wszechczasów 981 07-27-2011, 13:59
Ostatni post: vulpes
  Gra online dla kibiców piłki nożnej brunet 634 03-07-2010, 22:15
Ostatni post: brunet