Witaj! Rejestracja

Duchowa oaza Luhačovice - kurort mineral SPA


Luhačovice to największe SPA Moraw, przez samych Czechów uznawane za najlepsze w kraju.
Luhačovice to największe SPA na Morawach, przez Czechów uznawane za najlepsze w kraju. Wypoczynek tutaj chętnie wybierają osoby duchowne – czyżby ze względu na piękne okolice i kuracje w wodach mineralno-termalnych?
Luhačovice i wody termalne

Tradycja leczniczych zabiegów SPA w niewielkim czeskim miasteczku w Południowych Morawach rozpoczęła się za czasów polskich walk z Krzyżakami – pierwsze wzmianki o uzdrowisku pochodzą z 1412 roku. Leżąca w malowniczej dolinie na wysokości 250 m n.p.m. miejscowość, przeistoczyła się w znany kurort dzięki rodzinie Serenyi, posiadającej tutaj ogromną posiadłość. To właśnie członkowie tego rodu odkryli niezwykłe właściwości wypływających tu czterech źródeł (Doktora Šťastného, Vincentka, Aloiska i Ottoyka) i wybudowali pierwszy ośrodek SPA.

Wody termalne, które wytryskują na powierzchnię w najbliższych okolicach Luhačovic, mają unikatowy skład elementów mineralnych, a ich temperatura waha się od 10 do 12°C. Co godzinę spod ziemi wypływa 15 tysięcy litrów wód mineralnych, zapewniając przyjeżdżającym tu gościom możliwość korzystania z zabiegów poprawiających kondycję organów wewnętrznych, zmniejszających dolegliwości związane z cukrzycą i kompleksowo polepszających samopoczucie. W kurortach oferowane są terapie, wykorzystujące naturalne źródła i innowacyjnie łączone z nowoczesnymi metodami leczniczymi i rehabilitacyjnymi. Kąpiele w gorących wodach, sauna, masaże i zabiegi Wellness proponowane są w różnych odmianach i typach, dostosowanych do potrzeb i możliwości kondycyjnych gości. Oprócz hydroterapii, można skorzystać z szerokiego wyboru kuracji relaksacyjnych i odnowić w ten sposób swój spokój ducha.
Pozostałe atrakcje

W czeskim uzdrowisku można również ciekawie i zdrowo spędzić czas wolny od zabiegów. Uprawianie sportów (tenis, kręgle, squash, jazda konna czy na rowerze), wspinaczka górska i spacery – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje nam malownicze otoczenie Luhačovic. Całe miasteczko leży na terenie chronionego zalesia, a ze wszystkich stron obejmują je piękne karpackie wzniesienia.

Dla tych, którzy chcieliby jak najwięcej zwiedzić w trakcie swojego pobytu na Morawach, organizowane są całodniowe i popołudniowe wycieczki po okolicznych zamkach i winiarniach. To nie tylko doskonała okazja, aby obejrzeć wspaniałą architekturę, ale także by poznać dawne morawskie zwyczaje. Dzięki licznym atrakcjom, jakie oferuje miejscowość, wieczory z pewnością nie będą się dłużyć.

"Zdrowy wypoczynek w kurorcie SPA w Luhačovicach to świetny wybór" – zapewnia Grażyna Boruta, specjalista z biura podróży Family TOUR®. – "Pozwoli zregenerować organizm i odbudować siły, a także po prostu spędzić miło i ciekawie czas."

Czy to za sprawą jedynie skuteczności zabiegów leczniczych, czy także uroku miejscowej architektury, parków i zachwycającej przyrody, Luhačovice są najczęściej wybierane przez Czechów na wypoczynek w SPA. Morawska miejscowość przyciąga również liczne grupy duchowieństwa. Tajemnicą pozostaje, dlaczego akurat ten zakątek duchowni wybierają na cel swoich wypraw. Można jedynie domyślać się, że malowniczy pejzaż Karpat, obficie zalesiony przez stare drzewa, daje im idealne warunki do snucia refleksji i kontemplacji boskiego stworzenia. W tym niezwykłych właściwości leczniczych miejscowych wód mineralnych.

źródło: twojaeuropa.pl
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czeski kurort Jeseniki - najlepsze wodne kuracje brunet 0 911 01-04-2011, 18:29
Ostatni post: brunet
  Marienbad w Czechach - rajski kurort, w którym uzdrowisz duszę i ciało.. brunet 1 1,355 01-02-2011, 21:44
Ostatni post: zioom7