Witaj! Rejestracja

Deep Purple


Wystąpią: Deep Purple | SBB |
W dniu: 2010-10-31
Godzina: 20:00
Miejsce: Wrocław Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
(Dolnośląskie)

Ceny biletów na Deep Purple we Wrocławiu:
VIP - 400 zł
Siedzące I - 160 zł
Siedzące II - 140 zł
Płyta - 130 zł

Bilety będą w sprzedaży od 1 lutego - godz. 10.

Deep Purple na trzech koncertach w Polsce!

Legendarna formacja wystąpi w Rzeszowie, Katowicach i Wrocławiu.

Deep Purple Wrocław 2010!

Deep Purple to prawdziwy fenomen sceny muzycznej, przez wielu zespół ten uznawany jest za najważniejszą grupę w historii muzyki, która współtworzyła takie gatunki jak heavy metal oraz hard rock. Właśnie Deep Purple został wpisany do Ksiegi Rekordów Guinnessa jako najgłośniejszy zespół świata. Grupa działa już od 42 lat i ma na swoim koncie ponad 100 mln sprzedanych płyt. Deep Purple wydał 18 płyt studyjnych i 10 albumów koncertowych, a utwór „Smoke On The Water” znalazł się w czołówce 500 najlepszych kompozycji w historii muzyki rockowej. Jesienią ukaże się nowy studyny album grupy, który zespół promować będzie na trasie koncertowej, w ramach której pojawi się we Wrocławiu!

Początki Deep Purple sięgają 1968 r., kiedy to w Hertfordshire powołana została do życia grupa pod nazwą Roundabout, którą tworzyli; Ritchie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper oraz Rod Evans. Deep Purple, szczególnie w początkowym etapie działalności, przechodził liczne zmiany składu, jednak finalnie pierwszym trwałym składem, który odniósł największy sukces, był ten, w którym znaleźli się: Ian Gillan, Ritchie Blackmore, Jon Lord, Roger Glover i Ian Paice. W takim zestawieniu zespół działał w latach 1969 – 1973, a następnie, kiedy grupa wznowiła swoją działalnosć w latach 1984 – 1989 oraz w 1993 r. Po odejściu Blackmore’a w zespole na stałe zawitał Steve Morse, a kiedy w 2002 r. ostatecznie z zespołem pożegnał się Jon Lord, pełnoetatowym klawiszowcem formacji został Don Airey.

Grupa zadebiutowała w 1968 r. za sprawą płyty „Shades Of Deep Purple”, która znalazła się na 24 pozycji podsumowania Billboard, jednak prawdziwy sukces przyszedł w 1970 r., kiedy to wydany został album, „Deep Purple In Rock”. Była to czwarta płyta w dyskografii zespołu, z którą grupa odniosła niesamowity sukces na rynku europejskim. Po premierze tego krążka Deep Purple wyruszył na 15 - miesięczną trasę koncertową - In Rock World Tour, która zamieniła się w prawdziwy pochód tryumfalny przez największe sale koncertowe świata. W 1972 r. swoją premierę ma szósty album w dorobku Deep Purple – „Machine Head”, który uznany został za jedno z największych dzieł zespołu oraz prawdziwy kamień milowy muzyki rockowej, to właśnie z tej płyty pochodzi utwór „Smoke On The Water”. W 1976 r. dochodzi do rozpadu grupy, która reaktywowana zostaje 8 lat później, czego efektem są kolejne płyty formacji: „Perfect Strangers” (1984 r.) oraz „The House Of Blue Light” (1987 r.) . W 1993 r. ukazuje się album „The Battle Rages On...”, ostatni studyjny krążek nagrany w składzie z Ritchie Blackmore’m, który finalnie pożegnał się z grupą w listopadzie, 1993 r. W 2005 r. ukazuje się ostatni jak dotychczas studyjny album w dorobku grupy – „Rapture Of The Deep”.

Deep Purple pracował nad płytą "Rapture Of The Deep" w studiu w Los Angeles razem z producentem Mike'm Bradfordem, zajmującym się wcześniej albumem "Bananas". Płyta została rewelacyjnie przyjęta, a przez recenzentów doceniona bardziej niż poprzedni krążek zespołu. Natomiast w zeszłym roku swoją premierę miało kolejne niezwykłe wydawnictwo Purpli – „Live Encounters” - zapis audio rewelacyjnego koncertu, nagranego w katowickim Spodku, w czerwcu 1996 r.

Na wrzesień tego roku zapowiadany jest nowy, dziewiętnasty już w dorobku, studyjny album Deep Purple, Ian Gillan zdradził już, że grupa do studia wejdzie w lutym. Również jesienią zespół wyruszy na trasę koncertową, promująca to wydawnictwo. W ramach tej trasy formacja pojawi się na 3 koncertach w Polsce. Grupa ta już wielokrotnie gościła w naszym kraju, za każdym razem dając niezapomniane show, w wypełnionych do ostatniego miejsca halach. Po raz ostani zespół grał w Polsce w maju zeszłego roku, kiedy to dał rewelacyjny popis swoich możliwości na wrocławskich Polach Marsowych, (na koncert ten przybyło ponad 15 000 fanów). W dniu tego koncertu został pobity kolejny rekord świata, ponad 6000 gitarzystów, wraz z gościem specjalnym – Steve'm Morsem, wykonało utwór „Smoke On The Water”.

Artyści wracają do Polski chętnie i często, zaś bilety na ich koncerty wysprzedają się z niezmienną regularnością. Nikogo, kto widział ten zespół na żywo, nie trzeba specjalnie przekonywać, że koncerty to ich najprawdziwszy żywioł. Rockmani dowiodą tego po raz kolejny już w październiku na koncercie we Wrocławiu, zapraszamy!
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.