Czysta i zdrowa cera


Staranne oczyszczanie i odżywianie to podstawowe zabiegi, które wykonywane regularnie pozwolą zachować naturalną świeżość cery przez długie lata. Dbać o swoją cerę można każdego dnia, o każdej porze i to na różne sposoby...

Pokaż duże

Najlepszą receptą na młodość jest dokładne mycie, czyszczenie i obdzieranie z obumarłych komórek naskórka. Cera uwolniona od różnych zanieczyszczeń i wydzielin znajdujących się w porach jest gotowa na przyjęcie cennych substancji zawartych w kremach.

Demakijaż

Mleczko jest środkiem wstępnego oczyszczania. Rozpuszcza i ułatwia ono usunięcie kosmetyków ze skóry. Do oczyszczania cery można też używać chusteczek do demakijażu, które nasączone są preparatami myjącymi i pielęgnującymi. Szczególnie praktyczne są w podróży jak również w pracy.

Szczoteczka najdokładniej oczyszcza cerę z zalegających w porach wydzielin, potu, łoju, obumarłych komórek i resztek kremu. Zapobiega to rozwojowi drobnych infekcji skóry.

Peeling

Cerom normalnym i mieszanym po demakijażu zaleca się peeling. Zakładając na twarz i masując opuszkami palców i wykonuje się okrężne ruchy. Żel z trącymi drobinkami tężeje pod naszymi palcami zabierając wydzieliny skórne i obumarłe komórki. Zabieg ten korzystnie wpływa na naszą cerę, sprawiając, że staje się ona czysta, odświeżona, gładka i rozjaśniona. Najlepiej wykonywać ten zabieg raz na tydzień. Regularnie wykonywane peelingi przeciwdziałają pojawianiu się nowych zaskórników i przyspieszają usuwanie już istniejących. Jeśli skóra jest mocno zanieczyszczona kuracja musi trwać 6 miesięcy.

„Parówka”

Pod wpływem ciepła i wilgoci rozszerzają się pory skóry. Pobudzone gruczoły uaktywniają wydzielanie się potu i łoju, a wraz z nimi wydobywają się głębsze zanieczyszczenia. Po „parówce” zaleca się zrobienie peelingu. Ta metoda zalecana jest dla każdego rodzaju cery. Powinno się ją stosować raz w tygodniu.

Maseczka z glinki

Glinki zasychając pochłaniają z powierzchni naskórka wydzieliny i podczas zmywania maseczki „łapią” złuszczający się naskórek. Dodatkowo glinki rozjaśniają karnację oraz regulują wydzielanie łoju. Maseczki z glinką zalecane są dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Maseczkę z glinki powinno się stosować dwa, trzy razy w tygodniu.

Maseczka oczyszczająca

Rozprowadzona cienka warstwa przejrzystego żelu zasycha na powierzchni skóry i ściąga się ją jak folię. Maseczka zasychając „łapie” obumarłe komórki naskórka. Zaleca się jej stosowanie po demakijażu i po parówce dla cery normalnej, mieszanej i suchej. Maseczkę oczyszczającą powinno się stosować raz, dwa razy w tygodniu.

Plastry oczyszczające

Zawierają klej, który w połączeniu z wodą i położony na skórze przylega do zaskórników. Podczas odrywania plastra z porów zaskórniki są wyciągane. Plastry zalecane są dla cery normalnej, mieszanej i suchej. Najlepiej stosować je raz na dwa tygodnie.

Co robić aby mieć piękną cerę?

# dobrze się wysypiać (minimum 8 godzin) – podczas snu skóra się regeneruje i dotlenia;

# ważne jest też to co jemy, im więcej owoców i warzyw tym lepsza cera;

# oczyszczać organizm z toksyn – np. pijąc herbatkę z bratka;

# pić co najmniej 1 ½ litra niegazowanej wody mineralnej dziennie (po około 2 tygodniach skóra stanie się aksamitna);

# nie dotykać i nie wyciskać pryszczy;

# mydło (które ma odczyn zasadowy i może podrażniać skórę) można zastąpić żelem do mycia twarzy;

# myć twarz miękką szczoteczką, usunie ona zanieczyszczenia z porów;

# myć twarz dobrą wodą np. niegazowaną mineralną lub przegotowaną bądź ziołowymi naparami np. z rumianku, melisy, lipy - nie podrażniają one skóry;

# pamiętać o demakijażu, pozostawiona warstwa kremu na twarzy na noc, sprawia że skóra nie oddycha;

# pamiętać, że oprócz twarzy zabiegami pielęgnacyjnymi należy objąć również szyję i dekolt;

# malować się z umiarem, przy ostrym makijażu skóra nie oddycha;

# przebywać dużo na świeżym powietrzu;

# unikać stresu i zmęczenia, ponieważ są one przyczyną szarzenia i starzenia się skóry;

# unikać picia alkoholu i palenia papierosów.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.