Witaj! Rejestracja

Czy warto chodzić do kościoła?


Czy warto chodzić do kościoła? Ciekawe ile z Was jest za? Podziel się swoimi uwagami...

Ja jestem zdania że warto chodzić do kościoła. Może nie 2-5 razy w tygodniu ale raz na tydzień czy w czasie świąt. Wzmocnić więzi w rodzinie czy spędzić wspólnie na modlitwie ( czy wiara istnieje? nie wiem ale z dwojga wole się pomodlić, a nóż ktoś tam nie wysłucha ). Nawet dla samych zasad wyznawanych w kościele i podtrzymywanych warto. Dzięki nim trzymamy się jeszcze zasad moralnych i dekalogowych bo pomyślcie co by było bez ich przestrzegania. Podobnie z naszymi dziećmi kiedyś... Lepiej żeby chodziły od bobasa do kościoła i chłonęły kodeks życia codziennego niż były wychowane przed znajomych z podwórka i nie miały wyczucia co można a co nie można robić w życiu. Wychowanie swoją drogą ale uważam że też kościół jest ważną częścią ukierunkowania moralnego dzieci.
Odpowiedz
Ja jestem zdania, że nie warto chodzić do kościoła. Nie podzielam też zdania,że bez kościoła byłoby źle. Nie było by chaosu, bo któż jak nie religia wprowadziła podział na dobro i zło. Wszystkie większe konflikty w całym istnieniu naszej cywilizacji były przeważnie na tle religijnym. CO do wychowania dziecka to nie kościół czy podwórko ;powinno wychowywać dziecko ale rodzice. Powinni wpajać mu co należy robić by wyszło na dobre dla naszego gatunku. Nie neguje tutaj wiary w wyższą istotę. Choć nie ma dowodów, może i jest ktoś kto to wszytko stworzył. Jednak mało prawdopodobne by miało to coś wspólnego z religią. Ludzie nie uwolnią się od religii do póki nie zaczną myśleć racjonalnie. tyle na chwilę obecną Smile
Odpowiedz
Ja nie jestem za chodzeniem do kościoła. Okazywać wiarę można na wiele sposobów, a księża to złodzieje i kłamcy. Był sobie kiedyś ktoś mądry i postanowił, że wymyśli kościół. I tak oto skłonił swą "mądrością" innych - mniej mądrych ludzi do tego, aby wierzyli. Kościół to bałagan i miejsce przymuszania ludzi do wiary, "bo jak nie będziesz wirzył to pójdziesz do piekła". Wiara jest wiarą i każdy ma prawo do swojej, ale kościołom mówię stanowcze NIE.
Odpowiedz
Jestem ciekawy kto Ci tak mózg zdewastował xD, że aż taka anty jesteś..
Odpowiedz
Może i nie jestem fanatykiem kościelnym, ale czasem warto pójść chociażby po to by sobie przemyśleć niektóre sprawy. Tam chociaż nikt nie przeszkadza Smile A co do tego, że nie ma dowodów na istnienie wyższej istoty to właśnie na tym polega wiara. Jakbyśmy wiedzieli to by była wiedza Smile
Odpowiedz
Gombey kwestia wiary to inna sprawa temat dotyczy samego chodzenia do kościoła.. Ja np jak chcę coś przemyśleć to wolę spędzić trochę czasu na osobności ale w innym miejscu niż kościół..

Tak w ogóle to Jezus przekazywał swoją wiedzę nie w jakiś świątyniach tylko na powietrzu lub w tajnych miejscach gdzie mogli się ukryć.. To ludzie dalej stworzyli to co dzisiaj nazywamy kościołem, więc nawet jeśli komuś odpowiada ta wiara to powinien to wziąć po uwagę..
Odpowiedz
Mi odpowiada jak najbardziej chodzenie do kościoła, kolejne 45 min z moim Skarbem. Tak fajnie jest razem popiać sobie. A czasem i coś mądrego powiedzą. ;-) Ale na tace nie daje !Big Grin
Odpowiedz
Hehe... jak się dorobię lepszego auta od księdza to może mu i coś dam na tacę Tongue Coś mądrego to zależy od księdza. Np. nasz proboszcz cały czas klepie podobne kazania przy których idzie usnąć, ale są też inni co potrafią dotrzeć do człowieka.

Mefisto: Akurat w moim przypadku kościół sprzyja refleksji chociaż inne miejsca też. W zimie jednak wolę posiedzieć w ciepłym kościele niż marznąć gdzieś na polu. Wiara w Boga jak najbardziej mi odpowiada jednak co od samego Kościoła jako instytucji to już gorzej. Za dużo ukrywają, kombinują, spiskują. Po prostu im do końca nie wierzę.
Odpowiedz
Ja po prostu uważam,że od małego jesteśmy poddani pewnym naciskom ze strony naszych rodziców, którzy z kolei byli poddani naciskom dziadków. Jakby ktoś z nas urodził się muzułmaninem to chodził by do meczetu, a nie kościoła. To właśnie tutaj widać chorą sytuacje. Dziecko chłonie wszystko jak gąbka, nie potrafi jeszcze indywidualnie myśleć dlatego tak trudno nam później spojrzeć racjonalnie na pewne sprawy.
Odpowiedz
Warto jest chodzić, gdyż mamy okazję wpajać sobie 10 przykazań dzięki, którym trzyma się cała ludzkość. Gdyby zanikł dekalog i nie było wzoru do naśladowanie nie było by praw i każdy robił by swawolkę co owocowało by łamaniem każdego przykazania po kolei, w zależności od danego człowieka.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink Czy w naszych czasach warto się żenić lub wychodzić za-mąż 3 863 01-25-2013, 17:15
Ostatni post: remejcio
  Warto kupować w Biedronce? brunet 1 607 05-17-2011, 01:36
Ostatni post: marcinkam
  Czy robisz w życiu coś, o czym nikt z Twoich najbliższych czy przyjaciól nie wie? XxX 15 3,202 12-15-2010, 13:52
Ostatni post: