Rejestracja Wejdź przez fb
   
 

Czeski kurort Jeseniki - najlepsze wodne kuracje

Poleć znajomym


brunet
Promotor

Online
Spa & wellness to harmonia duszy i ciała, to relaks w ustronnych miejscach przeznaczony dla tych, którzy potrzebują prawdziwego odpoczynku. Jednak SPA to coś jeszcze więcej...
Czeski kurort Jeseniki to miejscowość z bogatą tradycją w wodolecznictwie (naturalnym SPA). To właśnie tutaj powstało pierwsze uzdrowisko doktora Priesnitzza – jednego z najsłynniejszych specjalistów w dziedzinie kuracji wodami mineralnymi.

Vincenz Priessnitz - "wodny lekarz"

W wodzie zdrowie – tak mógłby podsumować swoje dzieje Vincenz Priessnitz, który w XIX wieku wiódł spokojne życie gospodarza, dopóki nie spotkał go przykry wypadek. Otóż w wieku 17 lat spadł on z konia, łamiąc sobie przy tym dwa żebra.

Pomoc medyczna nie była wówczas tak łatwo dostępna jak dzisiaj, a bez niej poszkodowany skazany był na powikłania i groźne choroby organów wewnętrznych. Priessnitz postanowił leczyć się sam, oszczędzając w ten sposób pieniądze na kosztowną podróż do fachowca i przyspieszając tempo leczenia.

Do swojej kuracji zastosował proste opatrunki, mocno nasączone zimną wodą. Po wielokrotnym zmienianiu bandaży, zaobserwował on pozytywne skutki leczenia: żebra zrosły się bardzo szybko. Dało to początek metodzie „opatrunków Priessnitza”.

W kilka lat później Vincenz słynął już jako „wodny lekarz”, a od 1826 roku regularnie przybywali do niego kuracjusze z całych Czech. W tym czasie powstało uzdrowisko z terapią wodną – miejsce, do którego można pojechać również obecnie, by skorzystać z zabiegów skutecznych już dwieście lat temu.

Czeski kurort Jeseniki

"Dziś Jeseniki należą do światowej czołówki najlepszych uzdrowisk i kurortów SPA" – mówi Grażyna Boruta, specjalistka z biura podróży od lat organizująca wyjazdy do Czech. – "Do leczenia wykorzystuje się tu naturalne źródła lecznicze i tradycyjne metody Priessnitza. Co roku, mamy wielu klientów zainteresowanych wypróbowaniem ich."

Efektywność naturalnych właściwości wód dodatkowo podnoszą stosowane w Jesenikach najnowocześniejsze metody kuracji i rehabilitacyjne. Poza ćwiczeniami zdrowotnymi i hydroterapią, w uzdrowisku tym skorzystać można również z szerokiego wyboru zabiegów SPA, z tradycyjnych kąpieli Priessnitza, kąpieli ziołowych i perełkowych, inhalacji, muzykoterapii i leczenia światłem.

Dzięki zatrudnionym w kurorcie lekarzom różnych specjalizacji, możliwe jest przeprowadzenie kompleksowych badań indywidualnych i leczenie takich dolegliwości jak m.in.: choroby układu krążenia, zaburzenia przemiany materii i gruczołów wydzielania wewnętrznego, niegruźlicze choroby układu oddechowego czy choroby skóry.

Położone niedaleko granicy z Polską Jeseniki, oprócz różnorodnych leczniczych terapii wodnych, gwarantują malownicze górskie widoki, gęstą sieć szlaków leśnych przeciętą licznymi potokami. Jeseniki doskonale sprawdzają się jako miejsce zdrowego wypoczynku, jak również aktywnej turystyki pieszej i rowerowej, a zimą dla narciarstwa.

Warto wybrać się do Jesenik i wypróbować zdrowotne kuracje, aby poprawić swoją kondycję i samopoczucie, a także po to, aby przekonać się, od jakich metod leczenia Priessnitza wywodzi się polskie słowo „prysznic”?

ZRODLO: twojaeuropa.pl

Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Wyświetleń: Ostatni post
  Marienbad w Czechach - rajski kurort, w którym uzdrowisz duszę i ciało.. brunet 1,405 01-02-2011, 21:44
Ostatni post: zioom7
  Duchowa oaza Luhačovice - kurort mineral SPA brunet 1,260 12-21-2010, 14:42
Ostatni post: brunet