Czemu lepiej nie gasić światła


Podobno to faceci są wzrokowcami. Ale my, kobiety, też lubimy sobie popatrzeć. A seksowne widoki mogą nas nawet przyprawić o orgazm!
– W przetwarzanie bodźców wizualnych angażuje się 50% mózgu – uważa dr Daniel Amen, autor książki „Zmień swój mózg, zmień swoje życie” (MT Biznes, 2009). – A skoro aż tyle, nic dziwnego, że najsilniej reagujemy na to, co widzimy. Także podczas seksu.
Wychodzi na to, że w pełnym świetle masz większe szanse na pełnię szczęścia! Nie jesteś przekonana? Czytaj dalej!

Pstryk i robi się gorąco
Gdy w czasie seksu delektujesz się fajnym widokiem, na przykład napinających się rytmicznie bicepsów (mmm…), stymulujesz te obszary w mózgu, które są odpowiedzialne za podniecenie.
– Umysł wyświetla sexy obraz i posyła do centrum dowodzenia przyjemnością. Rośnie poziom dopaminy, a wraz
z nim pożądanie – tłumaczy dr Amen.
Do niedawna naukowcy uważali, że to typowo męska reakcja łańcuchowa.
– Myśleliśmy, że kobiety mocniej reagują na bodźce słuchowe, takie jak seksowne wzdychanie – wyjaśnia dr Leah Millheiser, amerykańska ginekolog zajmująca się seksualnością kobiet.
Z badań, które przeprowadziła z innymi lekarzami z Uniwersytetu Stanford, wynika, że kobiety niesłychanie kręci oglądanie erotycznych filmów. Co więcej – wolą oglądać je z wyłączonym dźwiękiem! Tak: sam obraz wystarczy nam, by wprowadzić się w seksowny nastrój! Okazało się też, że erotyczne sceny stymulują ten region kobiecego mózgu, który jest odpowiedzialny za pamięć.
– Wniosek? Kochanki, które w łóżku lubią patrzeć, szybciej się podniecają, bo mają w głowie katalog gorących wspomnień! – mówi dr Millheiser.

Łatwiej znaleźć orgazm
Gdy wchodzisz na szczyt, przypadkowe myśli (np. Czy włączyłam nagrywanie „Doktora House’a”?) czasem zawracają cię z drogi. Generalnie po ciemku łatwiej się zgubić…
– To dlatego, że nie masz bodźców wizualnych, na których możesz się skoncentrować – tłumaczy dr Logan Levkoff, seksuolog z Nowego Jorku.
W trakcie patrz więc facetowi w oczy, na jego umięśnione uda i ramiona albo dłonie, którymi cię pieści.
– Powstrzymasz natrętne myśli i zatracisz się w rozkoszy – mówi dr Levkoff.

Tylko się nie wstydź!
Jest tylko jeden problem. Przy włączonym świetle możesz poczuć się trochę… goło. Na szczęście, są sposoby, by dodać sobie odwagi! Rozświetl pokój lampkami nocnymi lub świecami. Jeśli nie lubisz jakiejś części swojego ciała, wybierz pozycję, w której nie będziesz musiała o niej myśleć: misjonarska ukryje brzuszek, a pozycja na boku odwróci uwagę od pupy… A, i załóż krótką koronkową koszulkę!
– Ale kiedy zobaczysz zachwyt w oczach mężczyzny, twoje zahamowania znikną – obiecuje Levkoff.
My też jesteśmy o tym przekonane :-)
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź
Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.