Witaj! Rejestracja

Co myślicie o armagedon w 2036?


Co zrobili byście jakby koniec świata miał nadejść w 2036? Zmienili byście coś w swoim życiu?Materiał o Armagedon 2036:

Armageddon odwołany: asteroida nie uderzy w Ziemię

Kataklizm nie nastąpi. Asteroida Apophis w kwietniu 2036 r. najprawdopodobniej nie zderzy się z naszą planetą

Naukowcy z Laboratorium Napędów Odrzutowych w Pasadenie zrewidowali swoje wcześniejsze oszacowania prawdopodobieństwa katastrofy z 1:45.000 na 1:250 000. - Do tej pory i tak nie było zbyt wiele podstaw aby obawiać się kataklizmu. Teraz jest ich jeszcze mniej - powiedział astronom Steven Chesley z Pasadeny.

Apophis, nazwana tak na cześć bóstwa destrukcji i symbolu ciemności w mitologii egipskiej, została odkryta przez naukowców z Laboratorium w 2004 roku. Wtedy astronomowie wstrząsnęli Ziemianami tuż przed świętami Bożego Narodzenia swymi apokaliptycznymi prognozami. Dokonane wówczas wstępne obliczenia wykazały, że mająca około 380 metrów średnicy asteroida przeleci w pobliżu Ziemi w kwietniu 2029 roku i może nawet zderzyć się z naszą planetą.

Później uściślono, że Apophis minie Ziemię w odległości 39,3 tys. kilometrów. Jednakże naukowcy ponownie ostrzegli, że nie jest wykluczone, iż pole grawitacyjne planety zmieni tor lotu asteroidy w taki sposób, że przy kolejnym okrążeniu w kwietniu 2036 roku może ona nie rozminąć się z nami. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza oceniano właśnie w stosunku 1 do 45.000.

Według obliczeń naukowców, Apophis może uderzyć w Ziemię z siłą 1,6 tys. megaton. To niemal tysiąc razy więcej niż moc rażenia najpotężniejszych skonstruowanych bomb wodorowych.
Odpowiedz
Gdyby asteroid w 100% miał uderzyć w Ziemię i zniszczyć wszystkie formy życia zmieniłbym tylko jedno: zbudował łódź podwodną na kształt Nautiliusa i na czas uderzenia schowałbym się w rowie Mariańskim, a jak oceany by się uspokoiły poszukałbym jakiegoś miejsca w którym spokojnie dałoby się zacząć nowe życie. Żeby to zrobić musiałbym być cholernie bogaty co i tak mam w planach bez względu na bliskość końca świata.
Odpowiedz
Bez przesady. Owszem... jak uderzy to narobi zamieszania, ale nie będzie to ostateczny armagedon. Tak poza tym to nie jesteśmy tak całkowicie bezbronni i już dziś istnieją środki techniczne by zmienić jej tor lotu lub po prostu roztrzaskać ją na kawałki. Dla zainteresowanych załączam mapkę ze ścieżką hipotetycznego uderzenia tej asteroidy oraz obrazek pokazujący jakie zniszczenia wywołają zderzenia obiektów różnej wielkości z Ziemią. Jak widać Apophis o średnicy 380m nie wywoła globalnej katastrofy i nie unicestwi naszej cywilizacji.


   
   

Odpowiedz
nie wszystkie wiadomości w sprawie naukowców od mediów jest prawdą to jest oszustwo i kłamstwo dla kasy to robią media za naukowców to ogłaszają w szczególnie to nie są wiadomości od naukowców tylko od samych mediów to manipulacja .

dawanie takich wiadomości wszystkich na takie rzeczy i filmy powinno być surowo karane bo internet jest dla mądrych ludzi i uczciwych i prawdziwych a nie dla głupków i chorych psychicznie i nienormalnych proszę to usunąć bo to jest przestępstwo wiem że jest wolność ale ma ona pewne ograniczenie jak można wolność wykorzystać do takich przestępczych działań nie macie czym się zająć zajmicie się na przykład tym co teraz się dzieje albo sobą .
Odpowiedz
Zastanawiam się kto najwięcej zarabia na sianiu paniki przed końcem świata?
Odpowiedz
(02-16-2011, 17:50)brunet napisał(a): Co zrobili byście jakby koniec świata miał nadejść w 2036?

Nie ma sensu zaprzątać sobie głowy sprawami na które nie ma się żadnego wpływu. :-)
Odpowiedz
Kurcze ile już tych końców świata przeżyłam? 2000 i 2012 o tych dwóch mi wiadomo, najwyraźniej jestem nie do ruszenia Big Grin
Odpowiedz
Kolejna data wzięta nie wiadomo skąd Wink
Odpowiedz
Tych dat końców świata to tyle już było, że szok...
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co myślicie o nowych słówkach, scuzy, jazzy, mętolnięcie? 0 349 01-21-2012, 10:53
Ostatni post:
  co myślicie o śmierci?? Bambino922 1 531 07-18-2011, 23:44
Ostatni post: PeTeBe
  Co o tym myślicie? Gdzie macie kolczyki, a gdzie chcielibyście zrobić? :roll: Ja mam Karolcia 16 2,686 11-16-2010, 19:41
Ostatni post: Perełka
  Co myślicie o sekswakacjach? brunet 0 663 06-26-2010, 23:50
Ostatni post: brunet