Cesarskie cięcie


Shocked 
Cesarskie cięcie na życzenie - możliwość, którą co roku wybierają tysiące polskich matek - może wkrótce zostać zakazana i wręcz uznana za błąd w sztuce medycznej - dowiedział się "Dziennik".

Gazeta informuje, że zakaz takich zabiegów znajdzie się w wytycznych, które opracowuje specjalny zespół działający przy Ministerstwie Zdrowia. Rekomendację w tej sprawie przygotowało Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.

- Cesarskie cięcia mają się odbywać tylko wtedy, kiedy będą ku temu wskazania medyczne. Te zabiegi nie są obojętne dla zdrowia kobiety - powiedziała "Dziennikowi" minister zdrowia Ewa Kopacz. Zaś wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego Tomasz Niemiec dodał, że "kobieta to nie jest walizka, którą można sobie dowolnie otwierać i zamykać".

Już wcześniej departament prawny Ministerstwa Zdrowia ogłosił, że cesarka na życzenie należy do zabiegów, które mogą być uznane za błąd w sztuce lekarskiej. O tym, czy tak się stanie, zadecyduje opublikowana jesienią wersja standardów opieki okołoporodowej.

W ub.r. na dobrowolne cięcie, bez żadnych wskazań medycznych, zdecydowało się od 8 do 12 tys. polskich kobiet, podaje "Dziennik". Minimalizowanie liczby cesarskich cięć zaleca Światowa Organizacja
Odpowiedz
Jestem za cesarka tylko jeśli trzeba :P Nie ma co iść na łatwiznę kobitki.. chociaż nie chciałbym być na ich miejscu xD.. Wiele z nich krzyczy wtedy do swych partnerów.. "To ty mi to zrobiłeś ty skur..... !!xD", ale w takich chwilach to się powinno wybaczyć .. hehehe
Odpowiedz
Ja również jestem za tym aby nie było dobrowolnych cięć cesarskich. Ale to tylko moje skromne zdanie bo nie jestem w skórze kobiety i nie wiem jak bym z drugiej strony reagował. Wiadomo że jest to miej bolesne ale czy warto aż tak sobie ułatwiać sprawę? Wszyscy tak robią więc zapewne dlatego tak wiele kobiet chcę też po prostu mieć mniejszy ból i urodzić szybciej.
Odpowiedz
Hmm kiedyś ktoś powiedział mi tak , wsadź sobie w tyłek parasolkę, otwórz ją i wyciągnij xD To będziesz wiedział co kobieta czuje przy porodzie :D:D:D
Odpowiedz
trzeba czuć ból! żadnej cesarki! :D
Odpowiedz
ta zobaczymy jaka będziesz twarda jak będziesz miała rodzić :)
Odpowiedz
Ciebie na swój poród na pewno nie zaproszę Macieju xD
Odpowiedz
szkoda.. popatrzyłbym jak się męczysz xD hehehe
Odpowiedz
marzysz o tym bejbe :D
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.