ATB

Ankieta: Polecasz?
Tak ( moje wrażenia w komentarzu )
Nie ( moje wrażenia w komentarzu )
[Wyniki ankiety]
 
 


André Tanneberger, pseudonim ATB (ur. 26 lutego 1973 we Freibergu w Niemczech) – DJ, muzyk i producent muzyczny tworzący muzykę elektroniczną. W 1984 roku wyruszył wraz z rodzicami w poszukiwaniu lepszych perspektyw, kierując się na zachód Niemiec. Andrè produkował muzykę od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Był założycielem i producentem projektu Sequential One, w skład którego oprócz jego samego wchodzili również: holenderski DJ i producent Woody van Eyden, DJ Spacekid (Ulrich Poppelbaum) oraz belgijska modelka i wokalistka, Morpha. Przełom w jego karierze nastąpił wraz z nagraniem "9pm (Till I Come)", już pod pseudonimem ATB.

ATB był także członkiem zespołu Trance Allstars, wspólnie z pięcioma innymi DJami, takimi jak: Sunbeam, Talla 2XLC, Taucher, Schiller i DJ Mellow D.

ATB ma na swoim koncie wiele sukcesów. Można do nich przede wszystkim zaliczyć występy na całym świecie – zarówno w mniejszych klubach, jak i na różnych festiwalach. Jego produkcje grają wszystkie większe rozgłośnie radiowe w Europie. W 2005 roku zajął 9. miejsce na liście DJmag Top 100 DJs magazynu DJmag[1], w roku 2006 miejsce trzynaste[2] a w 2007 26[3]

W 2005 roku odwiedził halę Arena w Poznaniu oraz festiwal Dance Lake Event w Bytowie. W roku 2006 zagrał już w Silver Clubie w Bielsku-Białej, w Poznaniu oraz podczas festiwalu Soundtropolis w Podzamczu. André zaprezentował swoje umiejętności także na imprezie Sensation White we Wrocławiu, która odbyła się 28 października 2006 roku. Pojawił się również 25 kwietnia 2008 roku w klubie Space w Warszawie, w klubie Discoplex A4 w Pietnej 6 czerwca 2008 roku oraz na festiwalu Global Gathering w Poznaniu dzień później.

W roku 2007 wraz z Heather Novą stworzył piosenkę "Renegade", która znalazła się w albumie Trilogy, który wcześniej miał mieć nazwę "Justify" pochodzącą od nazwy pierwszego utworu na płycie. Jednym z hitów lata 2007 stał się drugi singel z tej płyty: Feel Alive.

1 maja 2009 roku światło dzienne ujrzał najnowszy album ATB – Future Memories.
from wikipedia.org

Posłuchaj niektóre z utworów:

http://dymcio111.wrzuta.pl/audio/6ql5bsz...-_renegade
http://mej2dej.wrzuta.pl/audio/4nt4it2Hm...-_humanity
http://silvy23.wrzuta.pl/audio/0kujrcJTt...t_about_us
http://mej2dej.wrzuta.pl/audio/0nLcYtCqI...5_reworked
http://dymcio111.wrzuta.pl/audio/5LEKgsP..._-_justify

   
Odpowiedz
ATB to już klasyka i zawsze będzie. Polecam jak najbardziej :)
Odpowiedz
Nie ma lepszego od Andree Tannenberg'a :)
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.