Witaj! Rejestracja

Aborcja


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy jesteście za czy przeciw Aborcji?
Kiedy Waszym zdaniem powinna być dopuszczalna?

Co za tym idzie co myślicie o stanowisku Kościoła na ten temat? Wink
Odpowiedz
Jestem za w przypadku gwałtu na kobiecie, stwierdzenia jakiejś nieuleczalnej choroby u dziecka i tego typu sprawy.Jestem przeciw gdy wykonuje się to, bo jakaś pusta młoda siksa się nie zabezpieczyła.
Odpowiedz
Popieram przedmówcę. A kościół pozwala na aborcję chyba dopiero w przypadku kiedy zostanie zgwałcona kobieta? Mam nadzieje, bo to raczej nieuczciwe względem kobiety... Co prawda dziecko też niczego winne jest będąc już zalążkiem, One nic nie miało do gadania. Nie wiem sam jak to ugryźć.
Odpowiedz
Kościół z tego co wiem w ogóle zabrania aborcji. Ja osobiście jestem przeciwnikiem aborcji i dopuszczam ją jedynie w przypadku zagrożenia życia matki. Jeśli nie chce się dziecka lub nie jest się w stanie go utrzymać to można je zostawić w szpitalu, trafi ono do adopcji i prawdopodobnie znajdzie normalny dom. Takie małe dzieci nie mają z tym większych problemów o ile są zdrowe. Nie trzeba zabijać. Najlepiej jednak uważać co się robi i jakie to ma konsekwencję. Dzieci są przyszłością świata, ale każdy powinien ich mieć tylko tyle ile jest w stanie utrzymać na godziwym poziomie, a nie ile chce bo ma taki kaprys lub jak niektóre puste kobiety z marginesu "ile Bóg da". Później Bozia dała za dużo i nie wiedzą co robić, więc decydują się na aborcję czy wyrzucanie noworodków na śmietnik.
Odpowiedz
Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, aborcja powinna być dozwolona tylko w szczególnych przypadkach np gwałtu i choroby. W pozostałych powinna być zabroniona. Ta mała bezbronna osóbka nie jest niczemu winna, np tego że jakaś dziewczyna zaszalała na imprezie. W takich sytuacjach mówi się "trudno", jak się było na tyle dorosłym aby uprawiać seks to teraz trzeba wziąć odpowiedzialność za to maleństwo. Rozumiem, że wiele kobiet zachodzi w ciąże i są kompletnie na to nie przygotowane, nie mają odpowiednich warunków ani środków finansowych. Wtedy trzeba poprosić o pomoc, rodziców, przyjaciół a jak to nie pomoże (bo są różne rodziny) to zgłosić się np do domu samotnej matki. Zawsze jest jakieś wyjście.
Odpowiedz
nie wyobrażam sobie jak to można zabic dziecko jeszcze nie narodzone ....wrrr....
Odpowiedz
Trudne są rozważania na ten temat, aborcja na pewno powinna być dozwolona w sytuacjach gwałtu i wad płodu. W przypadku tzw "wpadek" - nie wiem....bo co gorsze, usunąć niechcianą ciążę, czy znaleźć martwego noworodka w reklamówce na śmietniku. Niby matki niechcianych dzieci mają możliwość pozostawienia ich w szpitalu, przy zrzeczeniu się wszelkich praw, gdzie dzieci takie miałby szanse na cudowną adopcję, jednakże jest to obarczone takim naciskiem psychicznym z zewnątrz, że większość takich "mam" decyduje się na ukrytą aborcję Sad
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.