Witaj! Rejestracja

Wasze podejście.


Jakie jest wasze podejście do wyznawców innej wiary, religii? Sam nie podążam ścieżką żadnej z głównych religii. Mało kiedy przyznaje się do tego ale kiedy już to robię zdarza się, że traktowany jestem jak zło wcielone. A wy jakbyście zareagowali gdyby ktoś na pytanie o wiarę opowiedział: "Jestem poganinem."
Odpowiedz
W nijaki sposób. To jest Twoja sprawa w co wierzysz. Zdziwił bym się prędzej jak byś powiedział że wierzysz w Islam, gdyż mają inne podejście do życia i zdarzają się przypadki w których giną inni ludzie, gdyż akurat ktoś chcę iść w łaski do Allacha...
Odpowiedz
Zabijanie w imię wiary zależy tylko od interpretacji "świętej" księgi. W chrześcijaństwie też zabijano w imię boga. Zresztą samo chrześcijaństwo zostało wprowadzone w europie przemocą.
Odpowiedz
Żadna religia nie jest gorsza od pozostałych, o ile jest wyznawana świadomie. Nie mieszam się do wiary innych, nic mi do tego, w co wierzy osoba, z którą rozmawiam.

Jednak uważam, że lepsze są jakiekolwiek szczątki wiary, niż kompletny ateizm, czy nawet zgrywanie ateisty.
Odpowiedz
Do ateizmu mi daleko, i to nawet bardzo. Wiara którą wyznaję to Druidyzm. To jest stara celtycka wiara, która przez moment była martwa i teraz jest odbudowywana.

Nie zgodzę się z tobą Kaoru, że ateizm jest brakiem wiary. Brak wiary w boga czy bogów to mimo wszystko też jest wiara. Dosyć specyficzna ale mimo wszystko wiara. ie wiem tylko czy to cecha wspólna wszystkich ateistów. ale en jeden którego znam jest do bólu logiczny i dosyć często pesymistycznie patrzy na świat.
Odpowiedz
Masz rację, ale chodziło mi o stwierdzenie "Nie wierzę w żadnych bożków, żadne zjawiska nadprzyrodzone i takie tam". Teraz zrobiła się moda na taki ateizm.
Odpowiedz
Jeżeli jest to moda to do mnie jeszcze nie dotarła. Może na szczęście, może nie. Ja mogę tylko współczuć ateistom. Ich świat jest logicznie zimny.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości