Witaj! Rejestracja

Przestępczność internetowa


Przestępczość internetowa rośnie w siłę proporcjonalnie do zwiększania się zasięgu Internetu. Często w grę nie wchodzą wielkie oszustwa z jeszcze większymi sumami, a stopniowe okradanie ludzi, wykorzystując ich łatwowierność i chęć szybkiego wzbogacenia. Jednym z takich sposobów jest kradzież tożsamości.

Cały proceder zaczyna się najczęściej na stronie internetowej z ofertami pracy. Trafiamy na ciekawą opcję pracy, głównie o nazwie Financial Agent. Czasem dostajemy też takiego maila bez ogłaszania się w sprawie poszukiwania pracy. Już samo odebranie takiego maila powinno obudzić naszą czujność. Firmy z dobrą reputacją nie mają w zwyczaju rozsyłania spamu. Warto od razu sprawdzić, czy takowa firma istnieje. Po sprawdzeniu zerknijmy na nagłówek nadawcy wiadomości. Oszuści najczęściej korzystają z darmowych kont pocztowych, by kamuflować oszustwo. We wiadomości prawdopodobnie ujrzymy adres strony www firmy i numer telefonu. Przestępcy poproszą nas o CV (doskonałe źródło danych o ofierze). Proponują nam pracę legalną, wystarczy podpis umowy o pracę, którą wysyłamy przez Internet. Jako potwierdzenie zostaniemy poproszeni o podanie numeru konta bankowego i podesłanie kopii dowodu osobistego. Cała praca ma sprowadzać się do pośredniczenia w przelewach międzynarodowych, najczęściej przez sieć Western Union. Zarobić mamy około 10% od sumy transakcji za fatygę. Często jakaś tam suma wpływa na konto, lecz to jest zagranie tylko dla odwrócenia naszej uwagi.

Oszuści zbierając niemal wszystkie możliwe o nas dane nie zawahają się wykorzystać tego przeciw nam. Dlatego bądźmy ostrożni, gdyż opcja szybkiego i łatwego zarobku przez Internet to często droga do poważnych problemów.
▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
     Forumeria.pl - Najlepsze forum w Polsce
▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości