Witaj! Rejestracja

Nysa

Ankieta: Polecasz?
Tak ( wrażenia w komentarzu )
Nie ( wrażenia w komentarzu )
[Wyniki ankiety]
 
 


Nysa (niem. Neisse[1], czes. Nisa, pol. hist. Nisa, Nissa[2]) – miasto w woj. opolskim, w powiecie nyskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Nysa. Od 1950 miasto administracyjnie należy do woj. opolskiego.

Miasto położone jest na granicy Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej, przepływa przez nie rzeka Nysa Kłodzka.

Według danych z 30 czerwca 2008, miasto liczyło 46 861 mieszkańców[3]. Nysa jest najludniejszym miastem Polski położonym na obszarze gminy miejsko-wiejskiej[3].

W pobliżu Nysy znajdują się sztuczne zbiorniki wodne: Jezioro Nyskie (zwane także Jeziorem Głębinowskim), nieco dalej Jezioro Otmuchowskie.

   
   
   
   
   
   
   
▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
     Forumeria.pl - Najlepsze forum w Polsce
▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Odpowiedz
Miasto całkiem przyjemne, ale do Kłodzka mu daleko. Ciekawy kościół w rynku. Z wieży Bramy Ziębickiej znajdującej się nieopodal ładny widok na okolicę. Oprócz tego kilka innych zabytków. Jeśli ktoś spędza urlop nad którymś z okolicznych jezior warto zwiedzić w ramach ruszenia tyłka z plaży, ale jechać specjalnie tylko do Nysy raczej się nie opłaca chyba, że ktoś ma blisko lub ma ochotę zrobić sobie wycieczkę po całej okolicy. W pobliżu Nysy znajdują się bardzo miłe miasteczka Paczków i Otmuchów (oba w woj. Opolskim) oraz już w woj. Dolnośląskim: Złoty Stok, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice i Ząbkowice Śląskie. Jak mnie ktoś nie uprzedzi to postaram się coś o nich napisać w najbliższym czasie. Oprócz tego godne uwagi jako miejsca wypoczynku są zalewy Otmuchowski i Nyski, a dla wędkarzy również inne mniejsze zbiorniki wodne i rzeka Nysa Kłodzka.
Zapraszam do mnie Smile www.pawelszydlowski.pl
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości