Witaj! Rejestracja

Jura Park Solec Kujawski

Ankieta: Polecasz?
Tak, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
Nie, ponieważ... Odpisz w komentarzu.
[Wyniki ankiety]
 
 


Około dwudziestu kilometrów od Bydgoszczy w kierunku Torunia znajduje się miasteczko Solec Kujawski.W tym położonym nad Wisłą miejscu znajduje się fantastyczna atrakcja dla dzieci,choć i dorośli z całą pewnością nie będą się tam nudzić.Jest to park dinozaurów nazwany Jurapark.
Znajduje się tam mnóstwo naturalnej wielkości makiet prehistorycznych gadów wraz z opisami dotyczącymi okresu ich występowania w naturze,zachowań,preferencji żywieniowych oraz okresu występowania.
Makiety są niezwykle dokładnie wykonane i sprawiają wrażenie żywych istot.Dzieje się tak tym bardziej dlatego,że umieszczono je wśród zieleni drzew i krzewów lasku,w którym umiejscowiono park
Kolejną atrakcją jest znakomity plac zabaw z górującą ponad wszystkim wieżą/zjeżdżalnią,parkiem linowym,huśtawkami oraz wygodnymi ławkami dla rodziców w otaczających plac budynkach stylizowanych na kamienne jaskinie.
W budynku Juraparku natrafiamy na gabloty z prehistorycznymi mieszkańcami mórz i oceanów,szkieletami ludzkimi oraz zatopionymi w bursztynie komarami i muchami.Znajduje się też tam robiący chyba największe wrażenie w całym parku, naturalnej wielkości model mamuta.
Całości dopełniają sympatyczna restauracja i sąsiadujący z nią staw,w którym pływają żywe pstrągi.
Ta kilkugodzinna wycieczka zostawia niezatarte wspomnienia i daje naszym najmłodzym wiele rodości,zabawy,ale także niesie ze sobą niewatpliwe walory edukacuyjne.Jedynym "mankamentem" wizyty z dziećmi w Juraparku jest konieczność powrotu w to miejsce,a im kto mieszka bliżej tym powroty będą częstsze,tak jak w naszym przypadku.

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
Bardzo fajnie tam jest. Gorąco polecam
Odpowiedz
Fajne miejsce. Mieszkańcy Solca mają darmowy wstęp.
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości