Witaj! Rejestracja

Czysta i zdrowa cera


Staranne oczyszczanie i odżywianie to podstawowe zabiegi, które wykonywane regularnie pozwolą zachować naturalną świeżość cery przez długie lata. Dbać o swoją cerę można każdego dnia, o każdej porze i to na różne sposoby...

Pokaż duże

Najlepszą receptą na młodość jest dokładne mycie, czyszczenie i obdzieranie z obumarłych komórek naskórka. Cera uwolniona od różnych zanieczyszczeń i wydzielin znajdujących się w porach jest gotowa na przyjęcie cennych substancji zawartych w kremach.

Demakijaż

Mleczko jest środkiem wstępnego oczyszczania. Rozpuszcza i ułatwia ono usunięcie kosmetyków ze skóry. Do oczyszczania cery można też używać chusteczek do demakijażu, które nasączone są preparatami myjącymi i pielęgnującymi. Szczególnie praktyczne są w podróży jak również w pracy.

Szczoteczka najdokładniej oczyszcza cerę z zalegających w porach wydzielin, potu, łoju, obumarłych komórek i resztek kremu. Zapobiega to rozwojowi drobnych infekcji skóry.

Peeling

Cerom normalnym i mieszanym po demakijażu zaleca się peeling. Zakładając na twarz i masując opuszkami palców i wykonuje się okrężne ruchy. Żel z trącymi drobinkami tężeje pod naszymi palcami zabierając wydzieliny skórne i obumarłe komórki. Zabieg ten korzystnie wpływa na naszą cerę, sprawiając, że staje się ona czysta, odświeżona, gładka i rozjaśniona. Najlepiej wykonywać ten zabieg raz na tydzień. Regularnie wykonywane peelingi przeciwdziałają pojawianiu się nowych zaskórników i przyspieszają usuwanie już istniejących. Jeśli skóra jest mocno zanieczyszczona kuracja musi trwać 6 miesięcy.

„Parówka”

Pod wpływem ciepła i wilgoci rozszerzają się pory skóry. Pobudzone gruczoły uaktywniają wydzielanie się potu i łoju, a wraz z nimi wydobywają się głębsze zanieczyszczenia. Po „parówce” zaleca się zrobienie peelingu. Ta metoda zalecana jest dla każdego rodzaju cery. Powinno się ją stosować raz w tygodniu.

Maseczka z glinki

Glinki zasychając pochłaniają z powierzchni naskórka wydzieliny i podczas zmywania maseczki „łapią” złuszczający się naskórek. Dodatkowo glinki rozjaśniają karnację oraz regulują wydzielanie łoju. Maseczki z glinką zalecane są dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Maseczkę z glinki powinno się stosować dwa, trzy razy w tygodniu.

Maseczka oczyszczająca

Rozprowadzona cienka warstwa przejrzystego żelu zasycha na powierzchni skóry i ściąga się ją jak folię. Maseczka zasychając „łapie” obumarłe komórki naskórka. Zaleca się jej stosowanie po demakijażu i po parówce dla cery normalnej, mieszanej i suchej. Maseczkę oczyszczającą powinno się stosować raz, dwa razy w tygodniu.

Plastry oczyszczające

Zawierają klej, który w połączeniu z wodą i położony na skórze przylega do zaskórników. Podczas odrywania plastra z porów zaskórniki są wyciągane. Plastry zalecane są dla cery normalnej, mieszanej i suchej. Najlepiej stosować je raz na dwa tygodnie.

Co robić aby mieć piękną cerę?

# dobrze się wysypiać (minimum 8 godzin) – podczas snu skóra się regeneruje i dotlenia;

# ważne jest też to co jemy, im więcej owoców i warzyw tym lepsza cera;

# oczyszczać organizm z toksyn – np. pijąc herbatkę z bratka;

# pić co najmniej 1 ½ litra niegazowanej wody mineralnej dziennie (po około 2 tygodniach skóra stanie się aksamitna);

# nie dotykać i nie wyciskać pryszczy;

# mydło (które ma odczyn zasadowy i może podrażniać skórę) można zastąpić żelem do mycia twarzy;

# myć twarz miękką szczoteczką, usunie ona zanieczyszczenia z porów;

# myć twarz dobrą wodą np. niegazowaną mineralną lub przegotowaną bądź ziołowymi naparami np. z rumianku, melisy, lipy - nie podrażniają one skóry;

# pamiętać o demakijażu, pozostawiona warstwa kremu na twarzy na noc, sprawia że skóra nie oddycha;

# pamiętać, że oprócz twarzy zabiegami pielęgnacyjnymi należy objąć również szyję i dekolt;

# malować się z umiarem, przy ostrym makijażu skóra nie oddycha;

# przebywać dużo na świeżym powietrzu;

# unikać stresu i zmęczenia, ponieważ są one przyczyną szarzenia i starzenia się skóry;

# unikać picia alkoholu i palenia papierosów.
▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
     Forumeria.pl - Najlepsze forum w Polsce
▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości