Witaj! Rejestracja

Chcieć rozumieć świat bez rozumienia siebie samego


Ludzie są istotami skomplikowanymi. Sam fakt , iż filozofia od zarania dziejów ,od czasów antycznej Grecji , szuka odpowiedzi kim człowiek jest i niestety , nie może znaleźć zadowalającej wszystkich odpowiedzi.
Świat bez ludzi byłby czymś prostym , bez wyrazu. Byłby jedynie prosta kulą . To człowiek stanowi o charakterze świata, człowiek tworzy świat.
Chcą wiec zrozumieć co się dzieje dookoła nas wszystkich musimy zrozumieć , poznać wnętrza innego człowieka bez poznania istnienia własnego wnętrza.
Chcąc cokolwiek poznać , cokolwiek pojąć staramy zrobić to od rzeczy najprostszych , dopiero później wgłębiając się w temat coraz bardziej. Nie mówię tu , iż poznanie siebie jest rzeczą śmiesznie prostą lecz od czegoś musimy zacząć.
Poza tym sądzę , iż nikogo jak siebie nie poznamy bardziej. Po prostu nie jesteśmy w stanie. Poznamy ludzką powierzchowność, poznamy ich takich, jakich oni chcieliby byśmy ich znali. Czy to oznacza , że nie jesteśmy w stanie "ogarnąć świata"? Tu obawiam się , że chyba tak . Możemy snuć jedynie domysły, że jest tak a nie inaczej. Nie chodzi mi tu o poznanie świata w sensie lub ujęciu naukowym , fizycznym, gdyż ten wymaga jedynie od człowieka nauki i co najgorsze niekoniecznie ze zrozumieniem tego.
Żaden człowiek nie jest w stanie w pełni zrozumieć całego świata i to niezależnie , czy poznał własne wnętrze czy nie. Może


.doc   152.doc (Rozmiar: 30 KB / Pobrań: 19)
Odpowiedz

[-]
Szybka odpowiedź

Disable AutoMedia embedding for this link.   MP3 Playlist

Weryfikacja przeciw botom
Zaznacz pole wyboru znajdujące się poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości